Інвестиції на ринку нерухомості: як убезпечитися від інфляції та які акції REIT зростають

|

1 хв читання

|

93

Фото: shutterstock

Після спаду через пандемію трастові фонди інвестицій у нерухомість (REIT) швидко зростають у ціні. Їхні акції дорожчають через інфляційні побоювання інвесторів та зростання відсоткової ставки

Про це пише портал «Мінфін» із посиланням на іноземне видання CNBC. Йдеться, що цьогоріч попит перетворив трастові фонди інвестицій у нерухомість на один з найуспішніших секторів на біржі. Станом на 27 липня їхній індекс S&P піднявся на 27,9%. А такі типи REIT, як вежі мобільного зв’язку, дата-центри і плантації марихуани, пандемія навіть не зачепила. Водночас вона сильно вплинула на роздрібну торгівлю, квартири, офіси, лікарняні приміщення, готелі.

Подорожчання будівництва обмежило зростання орендованої площі, через що вже збудовані об’єкти мають додаткову конкурентну перевагу. Крім того, договори на довгий строк укладають з урахуванням автоматичного зростання орендної плати зі збільшенням інфляції. Тому REIT стають привабливими для інвесторів, котрі хвилюються через інфляцію. Крім того, вони показують високу дохідність. Податковий статус компаній зобов’язує виплачувати 90% прибутку акціонерам, тому вони видають значні дивіденди — від 4% до 6%, інколи й вище. 

Зростання цінності REIT за категоріями:

  • За перше півріччя цього року REIT у сфері роздрібної торгівлі подорожчали на 35,9% (компанії Simon Property Group та Realty Income Corp).
  • Квартири зросли в ціні на 37,7% (компанії Vornado Realty Trust та AvalonBay Communities).
  • REIT у сфері охорони здоров’я піднялися в ціні на 24,6% (компанії Physicians Realty Trust, Omega Healthcare Investors та Healthpeak Properties).
  • Офісні будівлі подорожчали на 16,9% (компанії Boston Properties — власник офісних будівель та кампусів, — і SL Green Realty Corp).
  • Цінність REIT готелів і курортів збільшилася на 17% (компанії Host Hotels and Resorts та VICI Properties).