Країна балконів: 7 фактів про нерухомість Грузії, які ти не знав

|

3 хв читання

|

2445

Фото: radiovan.fm

Сонце, гори, вино і хачапурі, багато традицій — ось із чим асоціюється Грузія. Про цю країну можна говорити днями і ночами. Мабуть, ти бачив не одну добірку цікавинок про Грузію, але сьогодні ми пропонуємо зануритися в місцеву нерухомість. Деякі з фактів трохи дивні й навіть кумедні

1

Скляні стіни будівель

Крім історичної архітектури Грузія славиться будівлями сучасного стилю нової епохи. Їхні скляні стіни символізують прагнення країни до демократії та прозорості в управлінні державою. Представники влади під час будівництва нових установ віддавали перевагу яскравим престижним проєктам, щоб справити враження на іноземних інвесторів і політиків.

Проте незвичні скляні будівлі мають свій мінус — у спеку вони перетворюються на теплиці, і без кондиціонерів там не обійтися. 

Фото: skyscrapercity.com

2

Країна балконів

Грузію ще називають «Країною балконів». В її містах сила-силенна  будинків-колодязів з відкритими сходами, що ведуть на безліч балконів, з яких можна потрапити до квартир. Щоправда, мешканці не люблять, коли їхнє житло називають «колодязем», і стверджують, що це такий грузинський стиль. На балконах грузини проводять більшість часу: тут вони їдять, відпочивають, сушать одяг, спілкуються. 

Фото: yana.kiev.ua

3

Хочеш користуватися ліфтом — плати

У будинках в Тбілісі зазвичай немає керуючих компаній. Тому відсутні квартплата та інші збори, проте є платні ліфти. У багатьох багатоповерхових будинках за ліфт потрібно платити тільки на підйомі. У новобудовах ти можеш зустріти оновлену систему: мешканці отримують магнітні ключі, якими користуються для оплати проїзду, а абонентську плату за користування ліфтом вносять один раз на місяць.

У старих ліфтах піднятися можна тільки один раз. Тому якщо вас двоє і вам потрібні різні поверхи, комусь доведеться йти пішки або спочатку спуститися (заплатити), а потім піднятися (знову заплатити).

4

Білизна всюди

Для грузин властиво розвішувати білизну за межами балкону. Це можна помітити в старих дворах-колодязях Тбілісі. Тут ти обов’язково побачиш чистий одяг на мотузках між балконами.

А в сучасніших багатоповерхових будинках рушники і постільну білизну сушать на мотузках, протягнутих від балкона до дерева.

Фото: pikabu.ru

5

Знімеш взуття — образиш господарів

Якщо прийшов у гості до грузинської сім’ї, в жодному разі не знімай взуття. Це вважається знаком неповаги. Ще гірше буде, якщо ти попросиш домашнє взуття. Грузинська народна традиція вважає гостя посланником Божим, тому до нього ставляться з великою повагою. Існує навіть повір'я, що час, проведений у спілкуванні з гостями, не рахується як прожитий.

Фото: kulturologia.ru

6

Без опалення і гарячої води

У Грузії немає центрального опалення і гарячого водопостачання. Жителям доводиться самостійно встановлювати газові та електричні обігрівачі в своїх оселях. Цей факт потрібно врахувати перед орендою житла, адже обігрівачі є не в усіх будинках. 

7

Найбільш високогірне поселення

Одним з найбільш високогірних поселень у Європі, де весь рік проживають люди, є невелике село Ушгулі. Воно знаходиться у Верхній Сванетії на висоті 2300 метрів.

Фото: traveligo.ru

А ще в нас є добірка прикольних фактів про нерухомість Італії!