На французькому узбережжі вводять нові податки, щоб складніше було придбати друге житло

|

1 хв читання

|

100

Фото: fenix.today

Таке оподаткування планують запровадити у Французькій Країні Басків, щоб допомогти місцевим мешканцям з житлом

Французька Країна Басків знаходиться на узбережжі Атлантики і живе за рахунок туризму. Щоб дати місцевим мешканцям більше шансів для придбання хоча б першого житла, кілька муніципалітетів планують збільшити податок на друге помешкання (податок на проживання). Наразі таке рішення ухвалили в Англеті, Юррюні, Аскені. У цих населених пунктах податок зріс із 20 або 40% до максимального рівня — 60%. Мери міст Біарріц і Байонна, які є найбільшими та найпопулярнішими на узбережжі, ще обдумують питання.

За словами мера муніципалітету Сен-П’єр-д’Ірюб, у 2026 році кількість других помешкань у Країні Басків може сягнути 51 тис., що говорить про зростання на 10 тис. впродовж 10 років. Він зазначає, що перш ніж дозволити інвесторам мати по два житла, необхідно посприяти місцевим сім’ям мати хоча б одне.  

Водночас президентка відомчої секції Національної спілки власників П’єретта Ечеверріа вважає, що подібні дії занадто радикальні та вплинуть на розвиток регіону не кращим чином. Вона згодна, що наразі в регіоні багато приїжджих, здебільшого парижан, які працюють віддалено, однак збільшені податки негативно вплинуть і на місцевих мешканців, які виїхали в інші міста і придбали там ще одне помешкання.  

Джерело: Prian