На хвилі сучасності: ТОП-7 гаджетів для дому, що полегшать тобі життя

|

4 хв читання

|

4850

Фото: shutterstock

Сьогодні навіть стареньку квартиру на вторинці можливо перетворити на сучасний розумний дім, що дозволяє керувати твоїм комфортом зі смартфона. Все, що необхідно, — це доповнити житло кількома інноваційними гаджетами. Якими? Читай у новій добірці журналу DimDim

1

Термостати

Розумний термостат допоможе тримати під контролем систему клімату в квартирі чи будинку та створити комфортну для тебе атмосферу. Такі пристрої дозволяють виставити потрібну температуру за графіком і керувати нею на відстані через Інтернет. Крім того, можна встановити різну температуру в різних кімнатах і добре заощадити на опаленні взимку. Є термостати, які можна під’єднати для контролю за радіаторами, теплою підлогою, конвекторами тощо, навіть керувати котлом за їх допомогою.

Ціни: в межах 1 тис. грн., якщо пошукати зі знижками, і вище.

2

Смарт-замки

Розумні замки, або смартлоки — це спеціальні електронні пристрої, що їх закріплюють зверху класичного механічного замка або встановлюють одразу автономно. Вони автоматично зачиняють двері й відправляють повідомлення власнику на телефон. Такі пристрої встановлюють не лише в будинках чи квартирах, але і в готелях, офісах, банках, гаражах. Вони дозволяють легко заблокувати двері, відчинити які потім вийде лише за допомогою спецпрограми. Крім того, деякі моделі створюють віртуальні ключі для близьких і друзів: достатньо зафіксувати термін їхньої дії та вказати мобільний номер одержувача. Також можна користуватися замком за допомогою звичайного ключа, сканувати відбитки пальців чи обличчя.

Ціни: від 2–3 тис. грн. Вища ціна залежить від кількості опцій, які пропонує виробник пристрою: зокрема, є варіанти за 16 тис. грн. із розпізнаванням обличчя.

Фото: shutterstock

3

Wi-Fi розетки

Смарт-розетки найбільше сподобаються тим, хто вже на роботі намагається згадати, чи вимкнув він праску. Вони допомагають контролювати напругу, встановлювати таймер, вмикати/вимикати на відстані. Такий гаджет можна встановити на будь-якій домашній розетці. Особливо вони корисні, якщо розетка перекрита шафою чи диваном і доступ до неї обмежений. Таймер допомагає автоматично запускати техніку (наприклад, бойлер, кондиціонер чи обігрівач) у потрібний час, щоб коли ти повертався додому з роботи, в квартирі вже було комфортно.

Ціни: від 300 грн.

4

Датчики на вікна і двері

Такі датчики здебільшого встановлюють власники приватних будинків або квартир на перших поверхах, щоб слідкувати, коли і чому відчиняються вікна та двері в помешканні. Якщо хтось збирається залізти до твого житла, гаджет вмить спрацьовує і передає сигнал на сигналізацію. Також система може автоматично вмикати світло, коли власник повертається додому, або вимикати кондиціонер, коли відчиняється вікно. Пристрої зручні в користуванні, працюють від акумулятора і мають компактні розміри.

Ціни: найдешевші й найпростіші бездротові датчики можна придбати за 50 грн. Ті, що під’єднуються до системи розумного дому і контролюються за допомогою застосунку в смартфоні, коштуватимуть 500 грн. і вище.

Фото: shutterstock

5

Відеоняня

Якщо в домі є дитина, відеоняня стане незамінним помічником. Пристрій допомагає заклопотаним батькам тримати в полі зору малечу і займатися домашніми справами або роботою. Є гаджети з двостороннім зв’язком, через які навіть можна співати дитині або говорити з нею. Використовують камери спостереження також господарі домашніх тварин, яких доводиться надовго залишати самих. Керувати пристроєм можна на відстані, а на карті пам’яті залишається журнал подій, відео та фото на згадку.

Ціни: за акційними пропозиціями можна натрапити на гаджети в межах 1 тис. грн., загалом ціни стартують від 2 – 3 тис. грн.

6

Смарт-карнизи

Впевнені, ти неодноразово бачив у фільмах, як у апартаментах крутих бізнесменів штори на вікнах розсуваються автоматично і можна лінуватися в ліжку, поки тобі несуть каву абощо. І якщо над кавою за відсутності покоївки доведеться попрацювати самостійно, то розібратися зі шторами допоможуть розумні карнизи. Вони живляться від електромережі, а керують ними за допомогою спеціального пульта або застосунку в смартфоні.

Ціни: переважно від 2 тис. грн. Один із найдорожчих варіантів обійдеться в 16 тис. грн.

7

Розумні лампи

У розумних лампах можна зі смартфону налаштувати потрібну тональність світла чи для романтичної вечері вдома, чи то для збирання пазлів із друзями. Крім того, деякі пристрої можуть автоматично переходити в режим нічного освітлення, реагувати на голос і музику. Розумні лампи бувають як настільні, так і ті, що вкручуються в патрон люстри.

Ціни: від 300 – 400 грн.

Ну як, вже вибрав собі щось? Поділися думками з нами у Facebook.