Перший транш для програми «Житло для внутрішньо переміщених осіб»: німецький банк перерахував 5 млн євро

|

1 хв читання

|

77

Фото: shutterstock

Фонд «Держмолодьжитло» отримав першу частину виплат на реалізацію програми «Житло для ВПО»

Німецький банк KfW здійснив перший транш для кредитної програми «Житло для внутрішньо переміщених осіб». Сума склала 5 млн євро. Загалом же німецький уряд у межах грантової програми має виділити 25,5 млн євро. Про це йдеться в повідомленні Міністра розвитку громад та територій Олексія Чернишова. За його словами, забезпечення житлом переселенців є одним з актуальних питань сьогодні, адже лише в реєстрах програм Держмолодьжитла зафіксовано більше 18 тис. сімей.

За грантовою програмою кредити на житло для переселенців видають під 3% річних з максимальним строком виплат 20 років. Норми площі — 21 м2 на одну особу і ще 10,5 м2 на сім’ю. Придбати в рамках програми можна квартиру в ЖК або будинок (одноквартирний). Вони мають бути введені в експлуатацію не більше 35 років тому або реконструйовані не більше 25 років тому.

На основі наявних реєстрів Держмолодьжитла для участі в програмі створили окремий список. 150 перших одержувачів кредиту відібрали 21 липня рандомно. Їхні прізвища оприлюднять на сайті Держмолодьжитла і сайтах його регіональних управлінь. Відбуватиметься кілька етапів таких відборів.

Джерело: Finance