Попит на землю під забудову навколо столиці щорічно зростає на 15 – 20%

|

1 хв читання

|

546

Фото: shutterstock

Попит на землю під будівництво житла на Київщині почав зростати з 2020 року і зараз переживає бум

Як зазначає представник компанії SV Development Сергій Степенок, нова хвиля зацікавленості земельними ділянками розпочалася в 2020-му. З 1 червня минулого року і до кінця травня цього кількість пропозицій землі під індивідуальну забудову в Україні перевищила 530 тисяч. Кожного місяця таких оголошень 40 – 50 тис.  

Київська область залишається лідером у питанні придбання землі. Найпопулярнішим пропозиціями є ділянки до 15 соток. Високу зацікавленість у будівництві власного житла за містом експерти пояснюють інвестиційною обмеженістю та наслідками пандемії, яка вплинула на людей психологічно.

Ціни на землю формуються географічно, залежно від близькості до столиці. Крім того, враховують час, витрачений на дорогу (ідеальний варіант — 15 – 20 хв.), статус та інфраструктуру території, наявність комунікацій (можуть підняти вартість землі до 60%). Свою роль відіграє і наявність поблизу озера або річки, лісу (додатково 20% до ціни). На відстані більше 50 км від столиці вартість землі стартує від 500 дол. за сотку в сільській місцевості, а на відстані до 5 км вона сягає 5 тис. дол. за сотку. Наприклад:

  • у Обухові земля коштує 2,3 тис. дол. за сотку;
  • в Ірпені та Білій Церкві — 3 тис. дол. за сотку;  
  • у Бучі та Славутичі — 5 тис. дол. за сотку.  

За останній рік земля за 20 км від Києва стала дорожчою на 10 – 15%, в передмісті ціни збільшилися на 20%. До кінця цього року вартість найкращих ділянок може зрости ще на 7%. Загалом у 2021-му ціни на ділянки під будівництво житла зростуть на 20%. Такий тренд збережеться і в наступні кілька років.

Джерело: Hmarochos