Скільки це коштує: ціна ремонту квартири з нуля на прикладі особистого досвіду Галини Кравець

|

7 хв читання

|

560

Фото: shutterstock

Кажуть, ремонт — справа гірша за пожежу. Адже це і грошові, і часові, і нервові витрати. Як його починати, скільки він коштуватиме, до кого звертатися, на чому зекономити — ці та інші деталі ми з’ясували в нашої героїні, яка розповіла нам про все з власного досвіду

Героїня нашого матеріалу — Галина Кравець з міста Ковель — поділилася, як втілювала проєкт ремонту два роки тому.

З чого починали ремонт?

До початку ремонту ми добре обдумали, що хочемо побачити на своїх квадратних метрах, визначилися з бюджетом, розподілили кімнати. Дизайнер запропонував кілька варіантів, з яких обрали один. Спочатку планували дуже бюджетний ремонт, бо не розуміли, що потрібно окремо платити за якість, красу і комфорт. 

Ми відразу вирішили зробити перепланування  об'єднати кухню і вітальню в студію. Для цього пішли в місцеве дизайнерське агентство (15 дол./м2по проєкт. Тоді грошей було небагато, тому вирішили зробити спочатку дизайн вітальні. 

Дизайн нам не сподобався, і ми вирішили не морочитися і робити за своїм дизайном. Зробили перепланування, план сантехніки у ванній, теплі підлоги, вибирали матеріали. Аж ось на третьому місяці ремонту зустріли їх  столичне дизайнерське агентство «Фокслаб» із проєктами, від яких неможливо очей відвести.

Фото: personal archive

Фото: personal archive

Фото: personal archive

Фото: personal archive

Хоча їхні ціни для нас були непідйомними (40 дол./м2), не замовити проєкт у них було неможливо. Це і стало початком основної стадії нашого ремонту.

Скільки грошей і часу витратили?

Наша площа квартири  88 м2. Планувалося зробити ремонт у всіх приміщеннях. Спочатку хотіли вкластися в скромний ремонт за 15 тис. дол., але в підсумку вийшло майже 40 тис. — це два роки тому в Ковелі. Це через те, що матеріали хотіли купити недорогі, але коли бачили дешевий ламінат, розуміли, що він довго не прослужить, і брали дорогий. Те саме зі штукатуркою, сантехнікою. В основному всі матеріали купували в місцевих будівельних магазинах, а також у магазинах сантехніки, рідше у великих супермаркетах.

Багато матеріалів привозили під замовлення, наприклад шпалери, ламінат, штукатурку. За проєктом у нас декоративна штукатурка на стелі, її замовляли з Німеччини. На жаль, вона нам не підійшла.

Ремонт за готовим проєктом зайняв майже рік, це з урахуванням, що робили його три постійні людини + змінні фахівці: плиточник, сантехнік, електрик, будівельники і т.д.

Іноді були затримки за майстрами. Ситуація така: якщо хочеш, щоб робив кращий спеціаліст, то до нього потрібно записуватися на ремонт іноді на рік уперед.

Добрих спеціалістів мало, ми це зрозуміли, коли найняли плиточника для ванної. Це незважаючи на те, що в нього було дуже велике портфоліо, роки роботи за кордоном. Плитку він поклав не дуже добре, і від подальшої роботи з ним ми відмовилися.

Доброго плиточника довелося чекати майже місяць і заплатити дорожче, але воно того варте  роботу він зробив ідеально.

Звичайно, добрий спеціаліст = висока ціна, і це суттєво вплинуло на вартість нашого ремонту.

Фото: personal archive

На чому не економити?

Навіть якщо ви робите бюджетний ремонт, то під час процесу зрозумієте, що не всі матеріали і послуги потрібно брати дешевше.

Ламінат за 400 грн./м2 дуже м'який, на ньому від будь-якого удару і каблука залишиться слід. Який вигляд він матиме за кілька років? Ми взяли якісний, за ціною 950 грн., і дуже-дуже задоволені ним. На ньому не видно пилу і він не прогинається, коли по ньому ходиш, є відчуття, ніби це паркет.

Також не потрібно сильно економити на дверях. У багатьох наших знайомих двері перекошені, ними майже неможливо користуватися. У нас за проєктом скляні двері, дуже гарні і якісні, хоча за ними потрібен додатковий догляд.

Те саме і щодо меблів, які купуються не на рік чи два. Дуже рекомендую замовляти їх у меблевих фірмах із добрими відгуками.

Ми свої меблі замовляли за рекомендацією і дуже задоволені і якістю, і ціновою політикою. Помітили, що саме на замовлення меблів була найбільша різниця за цінами в різних фірмах.

Та варто пам’ятати: все, що робиш дорожче,  це твій комфорт.

Фото: personal archive

Заощадити кошти вдалося!

Звичайно, хотілося на чомусь і зекономити. У нас це вийшло за рахунок заміни італійської плитки для підлоги і фартуха на китайську. Як виявилося, вона нічим не відрізняється від італійської в нашому проєкті.

Також вигідно купувати сантехніку під час акції комплектами, наприклад інсталяція + унітаз або набори кранів для ванної. Тоді добра сантехніка виходить за вигідною ціною.

Дуже шкодуємо, що зекономили на вікнах. Стулки в нас дуже широкі, вимити самому майже нереально, і доводиться тепер кожен раз викликати бригаду для мийки, а це фінансово стає все більш накладно.

Фото: personal archive

Які складнощі виникали?

Наш ремонт проходив дуже добре, хоча й бували труднощі. Найголовніша складність була зробити ремонт за проєктом дизайнерської фірми.

Скажу відразу, що розкішні проєкти без дизайнерського нагляду, на 100% самотужки, зробити нереально, тому якщо ви замовляєте проєкт, одразу розраховуйте оплатити дизайнерський нагляд, а це ще +25 дол./м2.

Багато декорів, які пропонували дизайнери, мали класний вигляд, але в нас у місті ніхто навіть приблизно не знав, як їх втілити. Також було багато випадків, коли майстри не зрозуміли, що намальовано на цій гарній картинці.

Меблі, коли дизайнери тільки готували проєкт, ми просили використовувати недорогі, озвучили вартість. Але за їхнім проєктом меблі були всі італійські. Після нашого питання, чому такі дорогі, вони сказали не хвилюватися, оскільки можна зробити копії. У підсумку вийшло, що копії таких меблів можна зробити тільки в Києві, в одній фірмі, і то не всіх меблів. Наприклад, обідній стіл за ціною 8000 євро скопіювати не вдалося, хоча ми шукали фахівців по всій Україні.

Щоб полегшити життя собі та майстрам, а також зберегти нерви і гроші, від розкішного проєкту довелося відійти. Далі процес пішов швидше, і всі зітхнули з полегшенням. 

На що витратили найбільше?

У ремонті найбільше витрат пішло на плату робітникам і спеціалістам за послуги (від 10 тис. дол.), ремонт у ванній (від 8 тис. дол.) і кухню + техніку + меблі в кухні (від 15 тис. дол.). Багато потягнули душова, ванна, плитка.  

Кожен ремонт — це велика робота. Що більше ви самі продумаєте дрібниць, то спокійніше і швидше він пройде. Також велику роль у ціні ремонту для нас зіграв вік, так як нам із чоловіком трохи за 40 і наступний ремонт з переплануванням, новою плиткою і ламінатом ми будемо робити нескоро. Тому обирали все надійне і якісне. А от молоді сім'ї можуть брати все простіше, дешевше, адже через п’ять-десять років вони зможуть зробити новий ремонт. Їм на дуже дорогі матеріали можна не витрачатися.

А що робиш ти, щоб ремонт пройшов швидко, якісно і без головного болю?  

Є історія, якою хочеш поділитися? Пиши нам в особисті повідомлення на сторінці у «Фейсбуці».

А ще не забудь підписатися на наш Телеграм-канал, щоб дізнаватися першим усі новини ринку нерухомості України.