Стежкою знань: 5 книг про міста, архітектуру і нерухомість

|

5 хв читання

|

714

Фото: shutterstock

Як інвестувати вигідно? Як продати квартиру, коли настав час шукати кращий варіант? Як облаштувати своє гніздечко, щоб було зручно і тепло? Ми зібрали п’ятірку прикольних книг на тему нерухомості, інвестицій і архітектури. Заварюй чай, влаштовуйся зручніше — і гайда у світ нових знань!

1

Ален де Боттон

«Архітектура щастя. Як облаштувати свій простір»

Британський філософ Ален де Боттон пише з 1993 року. Він вміє глибоко розвивати тему і проводити тонкі доречні паралелі між минулим і сьогоденням. Не поступився цим філософ і в своїй «Архітектурі щастя». Книга досліджує питання у розрізі епох та знайомить з різними смаками і стилями, людьми, які будували і будують, їхніми «архітектурними характерами». Мисленнєве дослідження де Боттона навчає розуміти урбаністичне середовище, де ти живеш, зчитувати архітектуру і її вплив на людей. І звісно, ти дізнаєшся, як вдало організувати простір довкола себе. Автор зачіпає питання важливості архітектури, пояснює, у якому стилі краще будувати, розповідає про ідеали домівок і цінність споруд. Книга — з серії світових бестселерів. Вона сподобається тим, хто цікавиться архітектурою естетично і планує займатися нею комерційно. Вийшла друком «Архітектура щастя» ще в 2006 році, але в українських книгарнях у перекладі з’явилася нещодавно. Читається легко.

2

Роберт Кійосакі

«Інвестиції в нерухомість»

Роберту Кійосакі належить авторство більше 20 книг про фінанси, мотивацію і саморозвиток. Популярність цього американського бізнесмена настільки велика, що, здається, його книги захопили весь світ (особливо якщо зважати, скількома мовами їх перекладають). Перш ніж здобути прихильність таких медійних акул, як The Wall Street Journal, The New York Times і Business Week (вони шість років поспіль тримали деякі його книги в списках ділових бестселерів), Кійосакі власноруч створював собі репутацію бізнес-профі. Він почав інвестувати ще в 70-х, з купівлі маленької квартирки на острові Мауї, і перетворився на доларового мільйонера. Звісно, не без втрат і помилок. Книга «Інвестиції в нерухомість» — це майже 500 сторінок реальних історій і порад від понад 20 експертів. Вони діляться власним досвідом і радять, як оцінити нерухомість, як здати її в оренду, як використовувати приховані можливості для інвестицій тощо. Пояснювати, кому книга буде корисною — зайве: назва говорить сама за себе. Видана 2009 року, переклад доступний російською.

3

Йен Ґел

«Міста для людей»

«Міста для людей» — це книга з картинками, але не варто вважати її легким чтивом. Вона є ґрунтовною дослідницькою роботою відомого данського урбаніста і архітектора. Ґел знається на плануванні міського середовища і проєктуванні громадського простору. 50 років досвіду навчили його розуміти болі міського життя і допомогли розробити «ліки». В книзі близько 700 зображень, які візуалізують урбаністичні практики різних країн світу через проєкти Ґела. Ілюстрації доповнюють і розбавляють складнувату методологію, якою послуговується автор. Книга видана 32 мовами, серед яких і українська. Нею «Міста для людей» видали завдяки підтримці компанії-девелопера ENSO, відомої завдяки столичним новобудовам Poetica, DIADANS і FJORD. Крім «Міст для людей» тим, хто цікавиться проблемами забудови громадського простору, стануть у пригоді інші книги урбаніста: «Життя між спорудами», «Нове життя в місті» та «Нові міські простори».

Фото: shutterstock

4

Наталія Капцова

«Як продавати і рекламувати нерухомість» (у 2 частинах)

Тим, хто серйозно розмірковує над рієлторським майбутнім, книга «Як продавати і рекламувати нерухомість» беззаперечно буде корисною. Це своєрідний підручник, після прочитання якого «першокласник» стане досвідченішим на кілька років. Книга складається з двох частин і розповідає до найдрібніших подробиць, як підготувати об’єкт до продажу, як створити топове оголошення, що привабить клієнтів (готуйся до нюансів лексики, синтаксису і «загравання» з мовою), і як налаштуватися на зустріч з клієнтом. Одеситка Наталія Капцова — керуюча партнерка міжнародного агентства нерухомості «Максимум», засновниця Міжнародної вищої школи рієлторів «ТРАМПлін» і викладачка авторського курсу в ній, голова правління Всеукраїнської громадської рієлторської організації EDC — і це ще не всі її досягнення. Пані Капцова написала п’ять книг для рієлторів, кожна з яких допомагає без зайвого хвилювання пірнути в професію. Підручник максимально інформативний, лаконічно написаний, читається легко. Доступний він російською мовою.

5

Джордж Росс, Ендрю Джеймс Мак-Лін

«Стратегії Дональда Трампа. Уроки мільярдера для дрібного інвестора»

«Стратегії Дональда Трампа...» написав не Трамп, але в цій праці багато про нього і його тактику вдало вкладати гроші в нерухомість. Джордж Росс за участі Ендрю Джеймса Мак-Ліна створив книгу, де на прикладі найсильніших угод відомого магната розкриває успішні стратегії інвестування без мільйонів на рахунку. Росс 25 років допомагав Трампу підписувати найприбутковіші договори на ринку нерухомості та примножувати капітал. Не обов’язково любити Трампа і сліпо наслідувати його поведінку, можна не поважати його як політика, але вести переговори в інвестиційному сегменті він вміє, і саме цим захоплюється Росс. «Стратегії Дональда Трампа...» не перша книга, яку автор присвятив своєму інвестиційному партнеру. Їй передували «Переговори у стилі Трампа», які можна прочитати українською мовою завдяки видавництву «КМ-Букс». А от «Стратегії...» поки доступні лише російською.