Стильні крихітки Парижа: добірка мініатюрних квартир, які доводять, що розмір не головне

|

5 хв читання

|

12146

Фото: oliviamassimi.com

Поки ми бідкаємося: мовляв, архітектори ну дуже поскупилися під час створення планувань — і намагаємося придумати, як же розумно спроєктувати кухню в тісній хрущівці або смарті… «Ха-ха», — говорять французи і якимось дивом облаштовують для життя крихітні les chambres de bonne, де й десяти метрів немає. Зрозуміло, що таке житло — аж ніяк не мрія кожного парижанина. Та зате з його допомогою можна непогано зекономити, а водночас отримати гніздечко з панорамним краєвидом на місто. А що стосується скромних габаритів, то дизайн справді здатен творити дива!

Les chambres de bonne — крихітні квартирки

Старовинні будівлі Парижа приховують у своїх стінах багато цікавого — міські легенди, спогади про своїх мешканців, яких тут за довгі роки пожило чимало. А ще за приголомшливими фасадами споруд часів барона Османа ближче до даху туляться les chambres de bonne — крихітні квартирки, що невимушено руйнують всі уявлення  про те, наскільки «дрібним» може бути простір для життя, і демонструють, як це — жити на відстані простягнутої руки в буквальному сенсі.

Фото: planetofhotels.com

Так звані «кімнати для покоївок» спочатку були спальними місцями для слуг, в той час як на основних поверхах жили більш заможні парижани. Незважаючи на свої скромні габарити, в часи свого виникнення кімнатки значно покращили життя тим, хто не міг дозволити собі власне житло. До середини ХІХ століття домашній прислузі доводилося спати всюди, де тільки можна було знайти прихисток, щоб покласти матрас. Ні про які зручності не могло бути й мови, а ті самі les chambres de bonne подарували людям хоча й досить обмежений (а взимку ще й холодний), зате особистий простір. Розташовувався він просто під мансардними вікнами. Діставатися до кімнати потрібно було службовими сходами. Зате який краєвид міг відкриватися з вікон!

Фото: mmf.logic-immo.com

Фото: mmf.logic-immo.com

Загалом у Парижі нараховується більше 110 000 таких квартирок, площа яких зазвичай складає 6 – 12 м2. Окремий душ і туалет для таких об’єктів — вже розкіш (зазвичай вони спільні), бо приміщення розглядалися виключно в якості спального місця.

Фото: media.lesechos.com

Ще один цікавий момент, що стосується невеликої площі «кімнат для покоївок». Як повідомляв Le Parisien, станом на 2016 рік близько 40% квартир простоювали без діла. Причина цього чисто юридична — власники не могли здавати житло, бо його площа не досягала планки в 9 м2. Хоча деякі здавали кімнатки незаконно бажаючим знайти недороге житло в модній столиці. До речі, в тому самому Le Parisien нещодавно траплялася новина про продаж кількох 5-метрових студій, що за законом не могли бути здані в довгострокову оренду (але можуть використовуватися як особисте житло або офіс). Заявлена вартість квартир — 50 000 євро за кожну. Варіант поруч із Сорбонною оцінили дорожче — у 89 000 євро. Загалом же в Парижі з 1 січня 2020 року, за даними Midi Libre, продали 15 les chambres de bonne площею від 3 (!) до 5 м2. Середня вартість квадратного метра за цими угодами перевищила 7000 євро.

І все-таки за майстерно дібраного і реалізованого дизайну «кімнати для покоївок» доводять, що розмір не головне. Давай упевнимося в цьому на реальних прикладах.

Фото: static.wixstatic.com

Приклади оформлення маленьких квартир

Перша в списку — 8-метрова кімната, над якою старанно попрацювали дизайнери Kitoko Studio. Розташована вона на сьомому поверсі старовинного «османівського» будинку в 17-му окрузі Парижа. Основна ставка в інтер'єрі зроблена на містку вбудовану шафу і світлі відтінки, що покликані розширити простір (наскільки це можливо в даному випадку).

Фото: archdaily.com

Фото: archdaily.com

Фото: archdaily.com

До слова про шафу, в ній знайшлося місце не лише для одягу, а й для ліжка, обіднього столу з табуретками, книжкової полиці та навіть душу з туалетом. А ось мийці простору в шафі не вистачило, тому вона влаштувалася біля вікна. Щоб побачити квартирку в усій красі, крути відео.

Фото: archdaily.com

Наступна крихітка розташована в п’ятому столичному окрузі, а її площа складає 9 м2. Головне завдання, яке перед собою ставили дизайнери в цьому разі, — створити відчуття більшого простору і додати світла в кімнату. Наскільки їм це вдалося, дивися на власні очі:

Фото: projets.cotemaison.fr

Фото: projets.cotemaison.fr

Фото: projets.cotemaison.fr

А ось таку простеньку, але затишну студію в будинку біля площі Сен-Сюльпіс облаштували для студентки Сорбонни. 

Фото: projets.cotemaison.fr

Фото: projets.cotemaison.fr

Фото: projets.cotemaison.fr

Три місяці робіт, 24 тисячі доларів, і старенька la chambre de bonne засяяла новими барвами. Варто зазначити, дуже приємними для ока. На скромній площі кімнатки вдалося розмістити спальне місце, мінікухню, ванну кімнату з туалетом і навіть компактну комірку.

Фото: projets.cotemaison.fr

Фото: projets.cotemaison.fr

Фото: projets.cotemaison.fr

Фото: projets.cotemaison.fr

Завершує нашу добірку крихітна студія, під час роботи з якою дизайнери взяли за основу білий колір і віртуозно погралися з освітленням, бо денного світла кімнаті катастрофічно не вистачало. До вирішення цього завдання підійшли настільки ретельно, що задіяли цілу систему світильників із регульованим коефіцієнтом світлопередавання. За їх допомоги, залежно від часу доби, можна акцентувати увагу на різних зонах. Загалом за дизайном обрана лінія мінімалізму, що добре видно і на знімках:

Фото: cdn.trendir.com

Фото: cdn.trendir.com

Фото: cdn.trendir.com

Фото: cdn.trendir.com

Якщо ідеї оформлення паризьких міністудій надихнули тебе на ремонт власної квартири, відправляйся вчитися гармонійно поєднувати кольори. А тут ми ділилися порадами, як облаштувати невелику спальню.