ТОП-10 інтер'єрів 2020 року за версією Dezeen. Спойлер: до списку потрапила київська квартира

|

5 хв читання

|

426

Dezeen — один з найпопулярніших журналів світу про архітектуру і дизайн — вибрав 10 найкращих домашніх інтер'єрів 2020 року. До рейтингу ввійшли будинки і квартири з усієї планети — від Великої Британії до Японії. У тому числі квартира у Києві, що запам'ятовується завдяки контрасту синіх штор-перегородок і білих стелі та стін.

1

Дім MA, Франція, Тімоті Мерсьє

Архітектор Тімоті Мерсьє зі Studio XM перетворив напівзруйновану будівлю ферми у Франції на «прихисток» для своїх батьків.

За словами автора проєкту, він вирішив насичити будинок деталями, які нагадують про монастирське минуле цієї місцевості, оскільки дизайн має бути «видовищним, але поданим порційно».

Дім MA розташований у Воклюзі, мальовничій частині південного сходу Франції, що відома своїми виноградниками, лавандовими полями й селами з чудернацькими будиночками.

2

Дім V, Словаччина, Мартін Скочек

Стара, пошарпана роками цегла стала головною окрасою інтер'єру цього гостроверхого будинку поряд з Братиславою. Ідея належить місцевому архітектору Мартіну Скочеку.

Дім V зайняв місце майже 80-річної покинутої будівлі.

В студії Скочека розповіли, що вирішили повністю розібрати старий будинок, бо тримальні конструкції були в поганому стані й про реконструкцію навіть мова не йшла.

3

Апартаменти EGR, Україна, Ater Architects

Власники попросили агентство перетворити їхню квартиру на світлий і мінімалістичний простір. Для цього спеціалісти Ater Architects прибрали перегородки і замінили їх на завіси кобальтово-синього кольору. Штори — і рожеві шви між кухонною плиткою — стали шок-акцентами у білосніжному інтер'єрі.

4

Квартира у Великій Британії, подружжя Макклелланд

Проживши вісім років у тісній лондонській квартирі, архітектори Джоанн і Люк Макклелланд вирішили зробити своє нове помешкання в Единбурзі якомога світлішим і просторішим.

Пара пофарбувала поверхні в білий колір, розширила дверні прорізи, щоб вони пропускали більше сонячного світла, і збільшила кухню, додавши туди обідню зону.

5

Imperfect Residence, Гонконг, NC Design & Architecture

В цій гонконгській квартирі використані матеріали з природними дефектами. На дизайн вплинули цінності вабі-сабі — японської філософії, яка закликає знаходити красу в недосконалості й швидкоплинності.

В підлогу вставлені зубчасті обрізки мармуру, для виготовлення окремих світильників і декоративних панелей використали окислену мідь. А бежева штукатурка робить поверхню стін трохи нерівною.

6

Kew Residence, Австралія, Джон Вордл

Коли діти Джона Вордла подорослішали й переїхали, він вирішив оновити будинок. Тепер підлогу і стелю вкривають гілки вікового ясена, що створює відчуття кокону. А з-за гілок видно зелений сад. Дерево також утворює природні підставки для скульптур і служить нейтральним фоном для предметів мистецтва, що виставлені на полицях. Вордл власноруч спроєктував столярні вироби, в тому числі вбудовані книжкові шафи й парадні сходи, і доручив роботу над ними досвідченим майстрам.

7

Urban Cabin, Італія, Франческа Перані

Архітектор Франческа Перані перетворила простір під ґанком вілли на мікроквартиру площею 25 м² з безліччю прихованих шафок. Будинок знаходиться у Альбіно, невеликому містечку в італійській провінції Бергамо.

Перані й дизайнер інтер'єрів Іленіа Перлотті перетворили колишню комору на окреме багатофункціональне помешкання.

Господарі можуть використовувати квартиру як робоче місце або запрошувати туди гостей на ночівлю. А під час пандемії один з подружжя, що володіє віллою, використовував це помешкання для самоізоляції.

8

Апартаменти «Нагатачо», Японія, Адам Натаніель Фурман

Рожева кухня і смугаста, наче кавун, зелена підлога — ось найвиразніші риси цих токійських апартаментів, які дизайнер Адам Натаніель Фурман оздобив у «солодких» кольорах.

Саму квартиру Фурман називає «клаустрофобною»: раніше вона складалася з кількох тісних кімнат, розташованих вздовж довгого вузького коридора.

9

Flat House, Велика Британія, Practice Architecture

Збірні панелі з пенькового бетону — суміші конопель з вапном — стали основою для будинку «з нульовим вмістом вуглецю» у Кембриджширі.

Студія Practice Architecture всередині будинку залишила ці панелі відкритими, щоб створити теплі фактурні поверхні. А дерев’яні меблі й велика кількість тканих килимків додають затишку.

10

Casa A690, Мексика, Дельфіно Лозано

Мексиканський архітектор Дельфіно Лозано відреставрував будинок у місті Сапопана, щоб він поєднував у собі середземноморську і мексиканську естетику. Такий стиль автор назвав «мекситеріанським».

Casa A690 був збудований у 1970-х роках. Він складається з прямокутного першого рівня і ще двох поверхів, що йдуть терасами. Зовнішні стіни пофарбовані в білий колір, а плаский дах вкритий теракотовою плиткою, яка додає тепла до суворої палітри будівлі.

Джерело: Dezeen.