Торг доречний: шпаргалка, як правильно просити знижку на квартиру в новобудові та на вторинному ринку

|

5 хв читання

|

14330

Фото: shutterstock

Сподобалась квартира, але ціна кусається? Зачекай, не треба одразу відкидати варіант, що запав у душу. Якщо знати деякі нюанси — коли і як доречно збивати ціну, — можна здійснити омріяну покупку і залишитися в межах бюджету. Отже, ділимося з тобою секретами торгу!

На сайтах, у групах чи друкованій пресі, присвяченій продажу нерухомості, можна знайти безліч оголошень, де продавці зазначають: «Торг доречний». Це говорить про те, що власники житла розуміють: запропонована ціна завищена. Такою можливістю обов’язково треба скористатися в повній мірі. 

Основна мета того, хто купує, — придбати якомога дешевше, того, хто продає, — продати максимально дорого. Проте в житті перемагає компроміс. 

Інколи дивишся на квартиру, а потім на її ціну — і берешся за голову: «Чому так дорого?». Не всі власники можуть об’єктивно визначити вартість житла, бо пропускають багато важливих факторів. У такому разі варто відкривати очі продавцю і домовлятися про знижку. 

Питання, які допоможуть отримати знижку

Рієлтор Олег Феджора розповідає, що під час купівлі квартири для своїх клієнтів ставить продавцям такі питання: 

  1. Для чого ви продаєте? Варто розпитати у власників причину продажу і з’ясувати терміновість. Якщо продаж «горить», можна домовлятися про зниження ціни. 
  2. Скільки часу квартира виставлена на продаж? Якщо квартира продається тривалий час, варто задуматись: «У чому справа, чи не в завищеній вартості?». Можна навести цей аргумент продавцю і наголосити, що навряд чи хтось купить об’єкт за вказаною ціною. 

Особисто я раджу рієлторам у процесі торгівлі вести так звані партнерські переговори і використовувати чесні методи. У будь-якій професії позитивний імідж і довіра формуються роками, а одна проблемна ситуація може звести нанівець усі старання і вкладення. Тому брехати, щось придумувати я б не радив. Продавець може виявитися розумнішим і побачити ваші махінації. Тоді постраждаєте і ви, і ваш клієнт. Нечесність коштує дорого.

Олег Феджора

рієлтор

Прийом аналогії

Суть така: ти показуєш продавцю реальні приклади схожих квартир за нижчою ціною і цим підштовхуєш власників зменшити вартість об’єкта. 

Метод блефу

Прийом схожий на попередній, проте заснований на вигаданих прикладах. Ним рієлтори теж користуються. 

Ситуація: 

У власника є на руках квартира, що має справедливу ціну, хай буде 45 тис. доларів, проте ти говориш, що твої клієнти розглядають ще один варіант, майже такий самий за характеристиками, але з ремонтом і на 4 тис. дешевший (звісно, ніякого варіанту немає). Однак твої покупці закохалися саме в цей об'єкт і готові його придбати. Тільки не за 45, а за 43 тис. і дають 12 годин на роздуми або вносять завдаток за конкурентний об'єкт. Звучить просто, проте є дуже багато факторів, які впливають на успіх чи провал блефу: рівень переконливості агента, стресостійкість і вміння контролювати свого покупця та його нерви.

«Краще синиця в жмені, ніж журавель у небі»

Ти пропонуєш продавцю ціну, яка підходить тобі, і домовляєшся про укладення угоди просто зараз. Цей метод діє на людей, які поспішають із продажем нерухомості. Хто бажає продати квартиру тут і зараз, ймовірно прийме таку пропозицію. Можна наголосити: «Навіщо чекати невідомо на що, якщо зараз перед вами живі гроші?».

Фото: shutterstock

Хто перший називає ціну, той програє

Реальна ціна будь-чого  це золота середина між стартовою і запропонованою. 

Спочатку дай можливість висловитися продавцю: таким чином ти спрощуєш собі завдання, бо не наводиш жодних аргументів, а перекладаєш це завдання на свого опонента. Уважно слухай і чекай на момент, коли можеш заперечити. Тоді ж говори про знижку. 

Які фактори впливають на зниження ціни?

Під час ціноутворення продавці мають врахувати низку факторів. Це 
локація, загальний стан квартири, ремонт чи його відсутність; віддаленість від зупинок громадського транспорту; перший або останній поверх; кутова квартира; «вбитий» під'їзд; проблемні сусіди; сліди підтоплень; завантажена дорога під будинком.

Якщо ти бачиш, що той чи інший чинник не врахований, і назвеш його, тобі вдасться знизити ціну об’єкта.

Фото: shutterstock

Коли торг недоречний?

Є випадки, коли знижку тобі навряд чи запропонують.

  1. Правильне ціноутворення. Продавці врахували всі фактори і зазначили повністю заслужену ціну об’єкта
  2. В оголошенні про продаж жирними літерами зазначено: «Без торгу». Є люди, які принципово не поступляться в ціні, навіть коли розуміють, що вона необ’єктивна
  3. Оголошення про продаж «висить» роками. Власники таких об'єктів не готові до торгу і добре розуміють, що квартира може дуже довго шукати покупців. Пояснення таке: в очах продавців ціна їхньої нерухомості заниженаВони так і не усвідомили, що за останні роки вартість нерухомості знизилася. Логіка така: «Я купував цю квартиру за таку-то ціну три-чотири роки тому. Чому я повинен продавати її зараз дешевше?». 

Як отримати знижку на первинному ринку?

Редакція DimDim поцікавилася в компанії «Київміськбуд», як можна отримати знижку, коли купуєш житло на первинному ринку. Виявилося, що забудовники теж можуть піти назустріч клієнту.

У нас діє кілька програм лояльності на постійній основі. Найпопулярніша — знижка за умови повної оплати. Її сума може бути різною залежно від житлового комплексу і кімнатності квартири та в середньому становить 10%. Наприклад, у ЖК Star City наразі знижка сягає 13%, що доволі суттєво. Також ми надаємо знижки, коли людина не може сплатити всю суму одразу і купує квартиру в розстрочку. Адже навіть економія 3–5% — це приємна винагорода для покупця.

Тетяна Маркова

директорка Департаменту продажів і маркетингу компанії «Київміськбуд»

Під час купівлі квартири варто чітко розуміти інтереси як покупця, так і продавця. Бачиш невідповідність стану квартири і ціни або просто трохи не вистачає коштів — сміливіше проси знижку! Зрештою, за поспит не платять.

А як ти ставишся до торгу під час купівлі квартири?  

Читай також: «Як отримати соціальне житло в Україні: відповідаємо на головні питання».

А ще не забудь підписатися на наш Телеграм-канал, щоб першим дізнаватися новини ринку.