У Мінфіні спростували фейки щодо податку, який мають платити українці під час продажу житла

|

1 хв читання

|

511

Фото: shutterstock

Маніпуляції в інформаційному просторі міністр фінансів Сергій Марченко пояснює тим, що посередники, які отримували надприбутки від перепродажу житла і не платили податки, будуть змушені це робити після прийняття законопроєкту №5600

Сергій Марченко пояснив, що зміни до Податкового кодексу, які пропонує законопроєкт №5600, припиняють пільги з податку на додану вартість під час продажу житла на вторинному ринку нерухомості. Вони не зачіпають фізосіб, котрі продають (хочуть продати) своє житло, адже фізособи не платять цей податок. Крім того, зміни суттєво не впливають на ціну щойно збудованого житла, адже вона переважно формується за рахунок попиту на ринку. В цьому можна пересвідчитись, якщо подивитися на різницю цін за м2 в різних районах столиці за однакових витрат на будівництво. Як зазначає міністр, вона коливається від 17 тис. до 110 тис. грн.

Зміни впливають на посередників, які мають великі прибутки з перепродажів, але не сплачують ані податок на додану вартість, ані податок на прибуток. Сергій Марченко зазначає, що в таких людей доходи можуть складати більше 22 млрд грн. на рік. Сьогодні, за словами міністра, перше постачання нового житла обкладається 20% ПДВ. Але від податку звільняються ті, хто проводить операції з першого постачання доступного житла і житла, побудованого за кошти держбюджету.

Джерело: Finance.ua