Управління Державної податкової служби: хто і скільки заплатить податку на нерухомість у цьому році

|

1 хв читання

|

899

Фото: shutterstock

Цьогоріч власникам квартир, будинків та іншої нерухомості нарахують податок на нерухоме майно за минулий рік. Головне управління ДПС у Полтавській області розповіло про деталі

Хто платитиме?

Заплатять власники як житлової, так і нежитлової нерухомості, за неповнолітніх дітей-власників платитимуть батьки чи опікуни. 

Скільки платити? 

Площа нерухомості, за яку доведеться платити, має бути більшою за 60 м2 (якщо мова про квартири), більшою за 120 м2 (якщо мова про будинки) і більшою за 180 м2 для інших типів житлової нерухомості.

Розрахунок робитимуть з урахуванням розміру мінімальної заробітної плати станом на 1 січня минулого року (4723 грн.). Крім того, хоча відсоткову ставку в кожному регіоні місцева влада встановлює окремо, вона не може перевищувати 1,5% від мінімальної з/п. Максимальна сума нарахувань цього року за минулий складе 70,8 грн. за кожен понаднормовий м2.

Податкові пільги не розповсюджуються:

  • На нерухомість площею, більшою за 5-кратний розмір неоподатковуваної площі. Тобто на квартири, які перевищують 300 м2; будинок понад 600 м2 та інші типи житлової нерухомості понад 900 м2.
  • На нерухомість, що використовується для отримання прибутку (оренда, лізинг, позики, підприємницька діяльність).

А якщо нерухомість знаходиться у спільній власності?

  • Якщо нерухомість у спільній частковій власності, податок платить кожна особа за свою частку площі. 
  • Якщо нерухомість у спільній сумісній власності, але не має розділення в натурі, податок платить один з власників (домовляються між собою).
  • Якщо нерухомість у спільній сумісній власності і є розділення в натурі, податок платить кожен з власників за свою частку. 

Нюанси з реєстрацією

Якщо власник нерухомості свій податковий номер отримав за місцем першої реєстрації, наприклад у Миргороді, а потім переїхав до Полтави, податковий розрахунок людина отримає за місцем першої реєстрації. Щоб цього уникнути, необхідно повідомити податкову про зміну адреси реєстрації.

Штрафи

Штрафи нараховують за прострочення сплати податку: 10% від суми боргу за прострочення до 30 днів, більше 30 днів — 20%.

Джерело: Finance