Вартість 1 гектара землі під Києвом перевищила цінники ЄС

|

1 хв читання

|

82

Фото: shutterstock

Земля під Києвом стала коштувати більше, ніж у деяких країнах ЄС, зокрема Литві, Латвії, Румунії

Як тільки в Україні відкрили ринок землі, середня ціна за 1 гектар склала 2 – 3,6 тис. дол. У той же час на початок липня на продаж виставили майже 2 тис. земельних ділянок і найбільше пропозицій було саме на Київщині. Ціни довкола столиці теж мають найвищі показники і складають 4,5 тис. дол. за гектар. Про це пише видання The Page з посиланням на дані консалтингової компанії «Увекон».

Також зазначають, що ціни на землю поблизу Києва значно вищі, ніж у деяких країнах ЄС. Наприклад, у Румунії за гектар землі просять 2,5 тис. дол., у Литві — 2,2 тис. дол., у Латвії — 1,4 тис. дол. Загалом крім Київської області одні з найдорожчих ділянок в Україні пропонують у Черкаському, Львівському, Одеському, Закарпатському регіоні. Найдешевша земля наразі на Донеччині та Луганщині.  

За словами керівника аналітичного департаменту Concorde Capital Олександра Паращія, на вартість землі впливають родючість, врожайність, розташування, чи орендують землю та на який термін. Олександр Коробко, партнер із розвитку бізнесу компанії «Увекон», додає, що пропозиція земель сільгосппризначення може зрости в 1,5 – 2 рази після початку ділового сезону, а активність на ринку може збільшитися щонайменше на 20 – 25% (за сприятливих економічних умов і низького впливу пандемії). Восени також налагодиться процес ціноутворення, бо якщо пропозиція зростатиме, то ціна падатиме.