Вдалі кольорові рішення для ванної кімнати: основні фактори і модні тенденції, які варто врахувати

|

3 хв читання

|

5674

Фото: shutterstock

Ремонт не почнеться без вибору кольорової гами. Адже всі необхідні предмети інтер’єру мають відповідати певній концепції. Якщо, звичайно, ти хочеш, щоб твоя кімната була гармонійною і в ній було комфортно знаходитись. Як обрати правильний колір для ванної — що обов’язково врахувати, якими законами послуговуватися і що зараз у тренді, — поговоримо в нашому матеріалі

Фактори, які слід врахувати під час вибору кольорової гами

Перед тим як вибирати фарбу чи плитку, варто звернути увагу на: 

  • Розмір приміщення

Світлі кольори роблять приміщення візуально просторішим, а темні — навпаки, зменшують. Тому якщо в тебе небагато квадратури, від других краще відмовитися. 

  • Стиль кімнати 

Кожен стиль має бути витриманий у певних кольорах. Для класичного підійдуть теплий білий, бежевий, золотий. Для лофту — чорний, сірий, червоний, скандинавського — білий, сірий, бежевий, провансу — пастельні кольори. Для стилю кантрі ідеальна тепла коричнева гама. Для сучасного — притлумлені матові кольори.

  • Призначення 

Подумай, які функції виконуватиме ця кімната: чи буде вона об’єднана з туалетом, чи служитиме вона гардеробною, чи робитимуть тут макіяж та інші beauty-процедури. 

  • Особисті побажання і психологію кольору

Обрана гама допомагає максимально точно відобразити внутрішній світ власника і підкреслити його індивідуальність. Ти сам повинен вирішувати, який колір для тебе оптимальний, — відштовхуйся не лише від модних тенденцій, але й від особистих уподобань. 

Для багатьох важливий психологічний аспект. Хтось обирає яскраві та сонячні кольори, щоб збадьоритися і зарядитися, комусь, навпаки, обраний колір допомагає досягти спокою, врівноваженості та гармонії. Холодні відтінки діють заспокійливо, а тепла кольорова гама дарує більше затишку. 

Фото: shutterstock

Популярні кольори

Якщо орієнтуватися на виставку Milan Design Show, у моді буде колір шампань, а також світло-жовтий і гарбузово-червоний відтінки. 

Сьогодні великої популярності набувають базові кольори: чорний і білий, палітра сірого, бежеві тони і притлумлена пастель. Таку тенденцію можна пояснити тим, що ці відтінки дарують комфорт, відпочинок для очей і релакс. Саме ці критерії стали головними в оформленні оселі під час пандемії. 

Є кольори, які не вийдуть з моди і завжди матимуть стильний і елегантний вигляд. Універсальні в інтер'єрі — чорно-сірі відтінки. Вони не кидаються в очі та підкреслюють переваги інших кольорів.

Фото: shutterstock

Найкращі поєднання

Для вдалого поєднання кольорів у інтер’єрі дизайнери користуються правилом колірного кола. Воно пов'язане з чотирма простими формулами: 

  1. Обирай два відтінки, які розташовані в колірному колі один навпроти одного.  Приклад: комбінація червоного і зеленого. 
  2. Визначся з одним головним кольором і добери до нього два протилежні відтінки.  Приклад: до оранжевого додаємо синій і синьо-зелений. 
  3. Використай три кольори, які знаходяться на однаковій відстані один від одного.  Приклад: жовто-оранжевий, червоно-фіолетовий і синьо-зелений. 
  4. Вибери три кольори, які знаходяться поруч у кольоровому колі.  Приклад: синьо-зелений, зелений, жовто-зелений. 

А якого кольору твоя ванна кімната? Чим ти послуговувався при виборі?