Використовується не за призначенням: банки просять згорнути держпрограму «Доступні кредити 5 − 7 − 9%»

|

1 хв читання

|

805

Фото: shutterstock

До Нацбанку та Міністерства фінансів надійшов лист від Форуму провідних міжнародних фінансових установ (12 банків, що діють в Україні), в якому підписанти просять обмежити дію програми «Доступні кредити 5 − 7 − 9%»

У листі йдеться, що зараз бюджетні гроші найбільше витрачаються на поповнення оборотних коштів бізнесу, який здатний про себе подбати, а не на підтримку тих підприємств, що постраждали від карантинних обмежень, не на фінансування інвестпроєктів чи створення робочих місць. Тобто гроші використовують не за призначенням.

Наразі портрет учасника програми «Доступні кредити 5 − 7 − 9%», за даними «Райффайзен Банку», наступний: діюче підприємство аграрного сектору, що отримало антикризовий кредит або рефінансування. Такі підприємства є стійкими, не зазнали великих втрат від карантинних обмежень і лише намагаються законно зменшити видатки від фінансової діяльності. На думку банкірів, якщо умови програми не зміняться, це призведе до низки ризиків для економіки загалом і позичальників зокрема.

Як зазначають у Мінекономіки, станом на 2 серпня від початку існування програми 46%  аграрних підприємства оформили пільгові кредити. Значну кількість коштів вони отримали на початку року та під час посівної.  

Нагадаємо, що програма «Доступні кредити 5 − 7 − 9%» почала діяти з лютого минулого року. Залежно від розміру бізнесу та терміну його діяльності можна отримати  кредит під 5%, 7% або 9%.

Джерело: портал «Мінфін».