Як за кам’яною стіною: 6 порад, як убезпечити своє житло від грабіжників, і скільки за це доведеться викласти

|

5 хв читання

|

2643

Фото: shutterstock

Ми звикли вважати, що ласі шматочки для грабіжників — це квартири на першому поверсі. Проте сьогодні це далеко не так: винахідливість зловмисників не знає меж. Нещодавно в новинах ми писали про те, як злодії примудряються залізати до квартир висоток за допомогою тросів і прикидатися робітниками. Крім того, твоє житло може постраждати від пожежі чи потопу. Як же убезпечити своє гніздечко? Читай про це в нашому матеріалі

1

Двері з біометричним замком

Такі двері ще звуть «розумними», адже їх так просто не відчиниш. З таким захистом потрапити до квартири можна або за відбитком пальця, або за спеціальним кодом, або шляхом сканування сітківки ока. Це не жарт! Забезпечити таке цілком можливо. Керувати замком можна за допомогою застосунку в телефоні. Можливо в будь-який момент змінити код, подивитися журнал відвідувань, контролювати спроби злому. Серед переваг біозамків і така приємна дрібничка, як звільнення від необхідності шукати ключі по всій сумці.

Що може зробити грабіжник, щоб увійти до квартири через подібні двері? Оскільки механічний ключ до біозамка не дібрати, його можна лише спиляти болгаркою. Та навіть у такому разі зломщики не увійдуть всередину, адже ригелі (горизонтальні металеві елементи, що зачиняють двері) залишаться неушкодженими. Крім того, в сучасних бронедверях зазвичай одразу є антизрізи — металеві штирі, що служать додатковими ригелями на випадок спроби зрізати двері повністю. Штирі будуть тримати двері та не дозволять витягти їх з рами.

Ціни на біометричні замки різні. Зокрема, на Rozetka їх можна придбати за 2,5 тис. грн. Погодься, це не так вже й дорого для твоєї безпеки. Купити можна як окремо замок для вбудовування у вже існуючі двері, так і одразу двері в комплекті із замком. Звичайно, в другому разі ціна буде набагато вищою.

Також слід пам’ятати, що в біозамка може сісти батарея, тому не ігноруй попередження, що її час міняти.

2

Протизламна система для вікон

Зазвичай злодії намагаються видавити склопакет, якщо вирішили забратися всередину квартири через вікно. Також вони можуть висвердлити отвір під ручкою в рамі вікна, але цей спосіб досить шумний і частіше використовується в приватних будинках, де сусіди занадто далеко, щоб почути. Звичайно, найперше експерти радять поставити решітки на вікна. Та оскільки багатьом таке рішення нагадує в’язницю, є й інші варіанти.

Щоб попередити висвердлювання отвору під ручкою, можна поставити твердосплавну пластину, а запобігти видавлюванню допоможе вклеювання склопакета до рами спеціальним клеєм. Захистити свої вікна також зручно за допомогою спеціальної протизламної фурнітури, наприклад блокіраторів, протизламних ручок. Ще можна поставити датчики руху. На платформі Prom.ua блокіратор відчинення вікна можна купити від 75 грн., протизламний шпінгалет пропонують за 350 грн., під замовлення роблять і повноцінні протизламні вікна за ціною від 8 тис. грн.

Фото: shutterstock

3

Відеоспостереження

Відеоспостереження дозволяє віддалено стежити за станом квартири через смартфон і викликати поліцію в разі злому. Запис подій, який автоматично зберігається в архіві, дозволить вивчити деталі пограбування, якщо воно вже відбулося. Відеокамери можуть бути як автономними, так і вмонтованими в інші засоби захисту. Купівля камери обійдеться від 600 грн., але багато що залежить від виробника. Добрі варіанти є за 1–2 тис. грн. 

4

Охоронна сигналізація

Сигналізація миттєво передає сигнал про злом до служби охорони, яка її встановлювала і займається наступним обслуговуванням. Датчик спрацьовує на рух, злом або відчинення дверей, вікон. Після сповіщення про проникнення до квартири на місце виїжджає група швидкого реагування, яка затримує злодіїв і передає їх до рук правоохоронних органів.

Встановлення сигналізації не потребує багато часу. Робить це охоронна компанія, з якою збираєшся співпрацювати. Також щомісяця необхідно вносити абонплату за обслуговування. Ціни відрізняються залежно від надавача послуги. Наприклад, ГК «Охорона і безпека» пропонує встановити сигналізацію (комплекс «Стандарт») за 3100 грн. До неї входить датчик відчинення на вхідні двері, датчик руху з імунітетом від тварин, виносний індикатор, датчик прибуття групи затримання, акумуляторна батарея та ще деякі елементи. Абонентська плата складає 255 грн. на місяць. Компанія працює в Києві та Харкові.

Фото: shutterstock

5

Датчики диму

Пожежа в оселі може статися з різних причин: неправильне використання побутових електроприладів, зокрема опалювальних, витік газу, діти знайшли сірники і стали ними гратися, різноманітні зовнішні фактори. Уникнути сумних наслідків допоможуть датчики диму. Встановлювати їх слід на стелю, але не в кутках кімнати, куди дим потрапляє в останню чергу. Також не варто їх чіпляти за шафою або полицею, адже дим спочатку піднімається наверх. На кухні ж апарат може реагувати на пригорілу їжу, тому найкраще місце для приладу — спальня або коридор.

Для квартири вистачить одного датчика, у великому будинку можна встановити два. За датчиками треба слідкувати: вчасно міняти батарейки, перевіряти працездатність за інструкцією. Найдешевший датчик можна придбати гривень за 200, проте є і за 1,5 тис. грн., що працюють до трьох років без заміни батарейок і підключаються до мобільного застосунку.

6

Датчики, що визначають рівень води

Датчик рівня води миттєво реагує, коли на нього потрапляє вода, а також скасовує тривогу, якщо вода швидко висихає. Спеціально монтувати пристрій не потрібно, досить покласти його на підлогу під трубами в ванній кімнаті або кухні. Для одних датчиків поверхня для розміщення має бути сухою і рівною, іншим все одно. Найкращий рівень захисту в квартирі/будинку забезпечить встановлення декількох пристроїв.

За ціною є датчики за 600 – 800 грн., але зазвичай їхня вартість — понад 1,5 тис. грн. Інтелектуальні датчики підключаються до смартфона через застосунок і можуть контролювати температуру і вологість у кімнаті. 

Робимо підрахунки і отримуємо, що убезпечити однокімнатну квартиру якісними пристроями коштуватиме 21 500 грн. Це якщо поставити спеціальні вікна (2 шт.), біометричний замок на двері, протипожежні та вхідні датчики (по 1 шт.). Ще плюс 3100 грн. потягне сигналізація (і не забувай про щомісячну плату). Решітку на вікно в «Епіцентрі» можна придбати за 1500 грн., окремо потрібно буде заплатити за встановлення. 

А в яку суму ти готовий оцінити свою безпеку?

Читай також: «Як розпланувати електрику, щоб не довелося все переробляти».