Яка ж вона — Америка: особистий досвід українки, яка переїхала до США більше 9 років тому

|

10 хв читання

|

46104

Фото: personal archive

Для багатьох Америка — країна мрії. Фантазії про високу заробітну плату, гідні умови життя, скляні хмарочоси, Голлівуд хоча б раз, але наштовхують на думку про переїзд. Наша героїня, Світлана, живе в цій країні більше дев’яти років. Вона не лише розповіла нам цінну інформацію про американське життя, а й поділилася потаємним

Поїздка до Америки

Моя донька поїхала до США в 2009 році за програмою Work&Travel USA. Через 4 місяці вона повернулася до України. Проживши вдома 2 місяці, повідомила мене, що одружується. На моє питання «Як можна одружуватись, знаючи хлопця кілька місяців?» відповіла, що знає його більше півроку. Так я почала готуватися до весілля доньки і думати про переїзд. Відкрити візу мені було легко, бо на той час я мала свій бізнес в Україні  туристичну агенцію.

Відгуляли весілля доньки в дуже романтичному місці на острові Атлантичного океану. До речі, я спіймала букет нареченої! Тоді й гадки не мала, що це буде початком мого нового життя… 

Після святкувань повернулася до України. А через 8 місяців знову поїхала до доньки в Америку, бо вона чекала на дитинку. Як кожна любляча мама, я хотіла бути поряд із нею в такий важливий момент. Згідно із законодавством США, в країні можна знаходитись за звичайною візою до половини року. Я не порушила законодавство і була там тільки 5 місяців.

Що сталося далі?

Коли гостювала в доньки в Америці, її подруги вмовили мене піти до нічного клубу. Не дивуйтесяв США ці заклади відрізняються від українських тим, що туди ходять люди різного віку. І навіть для пар похилого віку це добра можливість класно провести час, тим паче на острові, де не так багато розваг. Там я й познайомилася з моїм майбутнім чоловіком, який згодом влаштовував для мене різні романтичні побачення. 

У тижневому круїзі Атлантичним океаном він зробив мені пропозицію одружитися! За цей час я розгледіла в ньому не тільки гарного чоловіка, а й надійного партнера для подальшого життя. Тому я погодилася. Його пропозиція була за місяць до мого повернення в Україну і закінчення візи. Справили ми два весілля — навесні класичне на островах, у відомому історичному ботанічному саду (для друзів-місцевих) і восени — романтичне на узбережжі океану (для моїх приїжджих друзів з України). 

Фото: personal archive

Де мешкаєте?

Спочатку ми мешкали на острові в Південній Кароліні, в Атлантичному океані. Потім моєму чоловікові зробили добру пропозицію по роботі в Myrtle Beach (Миртове Узбережжя, від миртових дерев). Це дуже відоме місце на узбережжі Атлантичного океану, яке користується великим попитом серед не тільки американців, а й туристів з інших країн.

Українською мовою це курорт, а мовою американців — «резорт». Особливість таких резортів — те, що апартаменти (номери) зроблені в стилі квартир: з усіма необхідними речами для життя. Це дуже зручно і користується більшим попитом серед американських родин, ніж готелі.

Ми були на багатьох узбережжях Тихого і Атлантичного океану, але це сподобалось нам найбільше. Чим? Дуже комфортний клімат. Тут не так спекотно, як у Флориді, де влітку можна знаходитися тільки під кондиціонером. Рідко випадає сніг і температура опускається нижче нуля. Урагани, які часто гостюють влітку і восени на узбережжях і островах Тихого і Атлантичного океану, дуже рідко доходять до нас. Тому якщо обирати постійне проживання, а не відпочинок, то це найкраще і найкомфортніше місце на нашу думку. Влітку це місто нагадує молодіжну тусовку, як у Флориді: багато пар, родин із дітьми, туристів. Для кожного тут досить розваг! Берег океану комфортний для плавання і відпочинку: неглибокий вхід, не дуже великі хвилі, не так багато акул, як у Флориді.

Ще один плюс — із транспортом. Відомо, що в Америці майже всі пересуваються на своєму авто, а в багатьох містах курортного типу немає міського транспорту. А тут багато туристів орендують гольф-кари для користування під час відпочинку. Це вигідно з декількох причин. По-перше, економно, тому що більша частина гольф-карів — електромобілі. Тільки деякі заправляють бензином. По-друге, легше знайти паркувальне місце під час сезону. По-третє, значно комфортніше користуватися відкритим маленьким авто для закупівлі продуктів, поїздок до ресторанів, на пірс… Це цікавіше і подобається дітлахам і дорослим. 

Фото: personal archive

Як із роботою в Америці?

Мій чоловік має великий досвід  роботи з нерухомістю в різних сферах: оренда, продаж і купівля апартаментів, будинків і землі під нерухомість. Як відомо, це завжди користується попитом у різних країнах світу. Звичайно, під час пандемії все змінилось, але зараз ринок нерухомості знову почав активно працювати.

Чим я займаюся? В мене є декілька захоплень. Я робила картини з мушель, піску і водоростей, які користуються попитом як сувеніри з курорту. Але зараз мене більше захопив ландшафтний дизайн (ландскейпінг). В мене є досвід у цьому напрямі: які рослини краще ростуть у нашій зоні, за якими не потрібно багато часу доглядати, які фруктові дерева і кущі цікаво вирощувати в нашому регіоні, як зробити романтичні куточки біля оселі… Тому робота чоловіка і моя переплітаються.

Яка була ситуація з мовою?

Ще проживаючи в Україні, я цікавилась англійською мовою: ходила на курси з американцями, трохи вивчала мову самостійно. А коли в мене з’явився свій туристичний бізнес, вивчення мови набуло більшого сенсу. Але скажу таку річ: не треба комплексувати через недостатньо добре знання мови! Більшість іноземців, які приїжджають до України, теж не зовсім грамотно розмовляють українською чи російською мовою. Але ми їх розуміємо і з інтересом спілкуємося. В мене ніколи не було комплексів щодо спілкування англійською. Це дуже допомагає в налагодженні контактів серед оточення і загалом для життя в США. 

Ціни на американське житло

Коливання цін в Америці подібні до інших країн, оскільки це залежить від місцезнаходження, площі та інших факторів. Невеликий будинок із землею в горах можна купити за 10 – 20 тис. доларів, тоді як невеликий будинок на березі океану чи у великому місті — за мільйони.

Розташування і розмір є визначальними факторами. У Myrtle Beach квартиру з двома спальнями далеко від океану можна купити за 50 тис. доларів. Двокімнатну квартиру, розташовану в декількох кварталах від океану, можна придбати за ціною до 300 тис. дол., а на набережній — від 350 тис. до 1 млн залежно від площі. 

Вартість комуналки та Інтернету

Комунальні послуги зазвичай складають від 400 до 1000 доларів на місяць (електрика, вода/каналізація, телевізор/кабельне, Інтернет і вивіз сміття).

Що подобається в США, а що ні?

Розпочну з позитивного! 

У США більше можливостей для повноцінного життя і кар’єрного розвитку.

Подобається те, як держава захищає своїх громадян і бізнес (наприклад, в умовах пандемії та під час природних катаклізмів). Ми відчуваємо захищеність і віру, що все буде добре. Але не думайте, що приїхавши в цю країну, ви зможете не працювати і добре жити! Якщо ви хочете заробити гроші, зробити свій бізнес, то повинні тяжко працювати і постійно вчитися.  Мене це не здивувало і не зупинило, бо доля в Україні змусила чотири рази змінювати напрям роботи і тричі здобувати вищу освіту в цих напрямах. Складну роботу в США не порівняти з тяжкою роботою в Україні, де можна весь час працювати, але не мати достатньо коштів. Це великий плюс Америки! 

З негативного в Україні більш здорове харчування, ніж у США. Але це на мій погляд. Своє харчування завжди можна підлаштувати під себе в будь-якій країні. Більшість американців люблять харчуватися в звичайних ресторанах і в ресторанах швидкого харчування. Українська ж кухня дуже різноманітна і сімейна. Багато українських господинь готують так, як не в кожному ресторані!

Особливості харчування в США можна пояснити заможністю американців,  більш високим рівнем розвитку країни. Мій чоловік каже, що американці трохи розбещені цим. Він сам дуже любить українську кухню, в захваті від неї та загалом від України! Його мрія — влаштувати наше ще одне, третє весілля в Україні по-українськи, з рідними традиціями і смачними стравами.

Ціни на продукти, процедури краси, відпочинок

Вартість їжі, як правило, коливається від 150 до 500 доларів на тиждень залежно від розміру сім'ї. Бензин коштує 2,5 долари за галон, тоді як манікюр, стрижки та інші косметичні послуги — від 20 до 300 доларів залежно від наданих послуг.

Вартість замовлення в ресторані, як і скрізь, залежить від рівня ресторану, розміру міста чи курорту. В нас це може бути від 10 дол. за буфет (GOLDEN CORRAL) до 40 дол. в ресторані (Captain George's Seafood Restaurant). Дуже вигідно готувати самим, тим паче що більшість туристів зупиняється в резортах із кухнею. Але вони більше люблять харчуватися в ресторанах. Як я зазначала раніше, це особливість американської культури. 

Фото: shutterstock

Щомісячні витрати

Типові щомісячні витрати становлять від 500 до 2 тис. доларів без урахування витрат на іпотеку.

Національні страви США

У США основною продукцією є м’ясо і картопля, тоді як більшість прибережних районів спеціалізуються на різних сортах морепродуктів. Улюблена їжа американців — це стейк. 

Цікаві місця Америки

Те, які місця назвати, залежить від інтересів туристів: природа, історія, тусовка, пляж, сімейний відпочинок… Великий каньйон — обов’язково! По всій території США є багато національних парків і пам’яток, але найбільш грандіозна — саме Гранд-Каньйон. Є також кілька тематичних парків, проте найбільш популярні «Світ Діснея» і Діснейленд. Курорти простягаються по всій території США, пропонуючи незліченні заходи: від катання на лижах у Колорадо, огляду визначних пам'яток у горах і великих містах до морських розваг для всієї родини.

Фото: shutterstock

Чи б хотіли повернутися до України?

Є такий вислів: «Добре там, де поряд із тобою родина, надійний чоловік, рідні, свій дім і захищеність від несподіванок». А в США поки більше з перерахованого, ніж в Україні. На превеликий жаль! Я не думаю, що найближчим часом щось зміниться… Треба багато часу, щоб українець відчув, що держава МОЖЕ і ХОЧЕ захистити родину, дітей, бізнес, свого громадянина! Я, коло моїх друзів і наше оточення поки не відчули цього. Для мого віку чекати 10 або 20 років — це дуже багато. Хочу вірити, що наші онуки зможуть дочекатися змін на краще в Україні… 

Звичайно, я сумую за українською природою, традиціями, кухнею і культурою, але поки не готова повертатися.