З початку року ціни на новобудови в передмісті виросли на 15%

|

1 хв читання

|

72

Фото: shutterstock

Залежно від розташування, площі, якості будівництва ціни в середньому піднялись на від 10 до 15%

Про це зазначає  портал Finance з посиланням на президента Асоціації фахівців з нерухомості (ріелторів) України Юрія Піту. За його словами найбільше вартість новобуду змінилась в сегментах комфорт+ і бізнес класів, які знаходять на відстані до 20 км від столиці. На початок липня цього року вартість одного метра квадратного в них піднялась до 15%. 

І до кінця року ціни можуть піднятись ще на 7−10%. Зростання цін неоднорідне, від 5% до 10−12%, зважаючи на популярність житла, розташування, транспортне сполучення зі столицею, площі тощо. Крім того, на вартість житла впливають такі показники, як рівень інфляції, податкові нововведення, розвиток програм іпотеки та програм забудовників по розстрочці.

Юрій Піта додає, що зростання цін на якісне житло в передмісті  пов’язане зі значним інвестиційним попитом. Якщо взяти весь цикл будівництва, наприклад до 2 років, то ціни на заміське житло в середньому можуть збільшитись на 40−50%. Попит на житло підвищеного комфорту за Києвом є у 45−50% покупців. Попит на квартири комфорт-класу складає 30%, а на приватні будинки, зокрема і таунхаусами, -- 20%.

Прогнозуючи зростання цін і надалі, Юрій Піта зазначає, що українці охоче вкладатимуть свої гроші в житлову нерухомість, зокрема й заміську. Але без економічного розвитку та зростання доходів є ризик, що цьогорічні ціни досягнуть своєї межі та будуть стабільними в першій половині наступного року.