Забудовники говорять про подорожчання нового житла вдвічі: у фокусі законопроєкт №5600

|

1 хв читання

|

698

Фото: pinterest.com

На думку президента Конфедерації будівельників України Лева Парцхаладзе, подорожчання спричинить скасування пільг із податку на додану вартість під час продажу житла

Вартість квартир на українському ринку нерухомості може зрости вдвічі через набуття чинності законопроєктом № 5600, в якому зафіксована норма про скасування пільг із податку на додану вартість під час продажу житла. Про це на пресконференції «Негативні наслідки нових податків на житло (законопроєкт № 5600)» розповів Лев Парцхаладзе. Також він вважає, що крім здорожчання житла значно знизиться кількість новобуду, що вводиться в експлуатацію, впадуть продажі, а відповідно і надходження до бюджету, передає портал «Мінфін».

Володимир Зубик, співзасновник «Інтергал-Буду», зазначив, що 20% податку на додану вартість зрештою переростуть у 45% і будуть покладені на фізосіб. За його словами, вартість 1 м2 у квартирах економ- і комфорт-класу зросте на 150 дол. Ігор Ніконов, засновник KAN Development, наголосив на скороченні галузі та ризику появи нових «еліта-центрів», адже квартири стануть менш доступними через зростання цін.

У той же час міністр фінансів Сергій Марченко зазначив, що подібні припущення є маніпулятивними. За його словами, скасування пільг на ПДВ від час продажу житла суттєво не вплине на зростання цін і фізособи не сплачуватимуть цей податок. Зміни зачеплять лише посередників, які перепродають квартири, мають із цього великі прибутки і не платять податки.

Законопроєкт № 5600, що спричинив таку реакцію в забудовників, був зареєстрований Кабміном 2 червня цього року. 1 липня Рада схвалила документ у першому читанні. Відповідно до нього, забудовники повинні будуть платити 20% ПДВ під час продажу квартир фізособам. Зараз забудовник сплачує ПДВ, коли отримує квартири від підрядника, і під час подальших продажів його вже не платить.