Банк «Земельний капітал» офіційно визнали банкрутом

|

1 хв читання

|

85

Фото: ua.news

Так як банк «Земельний капітал» не зміг виконати зобов'язання перед своїми клієнтами через нестачу коштів, Нацбанк визнав його неплатоспроможним

Ще минулого місяця Нацбанк відніс «Земельний капітал» до проблемних, оскільки в нього були порушення в категорії нормативів ліквідності. З того часу показники стали гіршими. Зокрема, обсяг високоліквідних активів критично зменшився, що призвело до невиконання зобов'язань перед клієнтами. Фінансової підтримки від власника банку не було. 

На стабільність банківського сегмента України неплатоспроможність «Земельного капіталу» не вплине, оскільки його частка становила лише 0,04%, зазначають у НБУ.

Вкладники, чиї депозити не перевищують 200 тис. грн., а це майже 70%, повністю отримають свої гроші через Фонд гарантування вкладів фізосіб. Ті, чиї вклади були вищими, зможуть розраховувати лише на суму в межах гарантій Фонду. Станом на 1 липня цього року загальна сума виплат для вкладників склала 435,8 млн грн.

Банк «Земельний капітал» став другим у списку 10 збиткових банків за підсумками перших 6 місяців цього року. За даними на січень 2021-го, власником банку був Віктор Тополов з часткою акцій 94,42%.

Джерело: «ЛІГА. Фінанси».