Будинки з привидами: 5 містичних будівель світу

|

4 хв читання

|

466

Фото: enjourney.livejournal.com

Навіть у XXI столітті існує багато таємничих споруд, де, зі слів місцевих, живуть примари. Редакція DimDim вибрала 5 містичних будівель світу з сумними та жахаючими історіями. Б-р-р-р, буде лячно!

1

Вілла Crenshaw House, США

Вілла 1838 року побудови знаходиться в штаті Іллінойс. Її першим господарем був рабовласник Джон Креншоу, який мав заплямовану репутацію. Якщо вірити легенді, на даху будинку чоловік створив в’язницю, де утримував викрадені в північних штатах країни сім'ї рабів. Місцеві жителі сприймали їхні крики як голоси привидів. Так за віллою закріпилася слава «поганого» будинку. 

За 50 років після смерті Джона Креншоу віллою заволодів Хікман Віттінгтон. Новий власник розповідав журналістам про дивні речі, які відбуваються в його будинку. Мовляв, один чоловік зважився переночувати на даху, а зранку його знайшли мертвим. 

Хікман Віттінгтон створив на даху будівлі музей, за відвідування якого брав гроші. Були й бажаючі провести тут ніч, проте ніхто не зміг затриматися надовго — людей переповнював страх. 

З 2003 року віллу закрили для відвідування. Зараз вона належить владі штату. 

Фото: wikipedia.org

2

Балдунський замок (Baldoon Castle), Шотландія

У Великобританії мало не кожна пам’ятка оточена легендами. Але правдивість оповіді, яка пов’язана з Балдунським замком, підтверджують багато місцевих мешканців.

Ця романтична і сумна історія сталася ще в ті часи, коли шлюб ухвалювали з погляду на зовнішню пристойність: як-то кажуть, знайся кінь з конем, а віл — з волом.

Дочку багатого дворянина Джанет видавали заміж за відомого повісу — Девіда Данбара, спадкоємця сера Девіда Данбара-старшого, господаря замку Baldoon. Проте дівчина була закохана в простого бідного хлопця, який не міг їй дати нічого, окрім любові. 

У день одруження сталася трагедія — Джанет у весільній сукні знайшли заколотою ножем. Є дві версії смерті дівчини: самогубство або її вбивство коханим. 

Кажуть, що привид дівчини з'являється в тому місці й сьогодні. 

Фото: wikipedia.org

3

Форт Бхангар, Індія

Любителів езотеричного туризму форт Бхангар точно не залишить байдужими. Жителі Індії впевнені, що це місто населене привидами, і це підтверджують кілька легенд. 

Одна із містичних історій пов’язана з ім’ям принцеси Ратнаваті. Вона славилася своєю неперевершеною красою. Коли Ратнаваті виповнилося 18, до Бхангару з усіх штатів з'їхалися претенденти на її руку і серце. Серед них був чаклун на ім'я Сінгх, який знав про свої нульові шанси, тому вирішив вдатися до сеансу магії, під час якого помер. Та перед смертю маг встиг проклясти місто Бхангар і його жителів — ті втратили здатність до переродження.

Принцеса Ратнаваті загинула під час війни між Аджабгархом і Бхангаром. Але місцеві вірять, що вона переродиться і повернеться сюди, щоб зняти закляття з покинутого міста.

Фото: account.travel

4

Готель «Беренгарія», Кіпр

Готель 1930 року побудови був створений для забезпечених туристів і приносив чималий дохід. Та після смерті власника навколо нього почалися чвари — троє синів-спадкоємців не могли поділити бізнес. Закінчилося все тим, що молоді господарі загинули один за одним. Після того готель занепав, а всі цінні речі звідти порозкрадали. Жителі навколишніх сіл стверджують, ніби в руїнах готелю оселилися духи жадібних братів.

Фото: enjourney.livejournal.com

5

Diplomat Hotel, Філіппіни

У роки Другої світової війни будівля готелю була притулком для біженців. Вона неодноразово піддавалася бомбардуванням і обстрілам, а сестри милосердя, які там працювали, були безвинно страчені солдатами японської армії. 

Гостям готелю, що відкрився на цьому місці в 1970-ті, ввижалися загадкові чорні фігури, які переслідували їх по залах. 

Фото: posterazzi.com

А ти віриш у будівлі з привидами?