Добре, що в нас такого немає: 10 дивних законів різних країн, які тебе збентежать

|

5 хв читання

|

183

Фото: lairiel.com

До чужого монастиря зі своїми правилами не суються, проте вивчати чужі ніхто не забороняє. Що ми й зробили: щоб розширити обізнаність і розважитися. Ділимося добіркою цілком реальних законів, які приймалися в різні часи. Що написано пером, того не витягнеш і волом, як то кажуть. Тому дотримуватися правил, навіть найбезглуздіших — це обов’язок кожного законослухняного громадянина

Австралія

В австралійському штаті Вікторія заборонено міняти лампочку, що перегоріла, самостійно. Це може робити лише кваліфікований електрик.

А ще австралійцям заборонено запасатися картоплею — якщо купити чи зберігати вдома понад 50 кг «другого хліба», в Західній Австралії можна отримати грошовий штраф. Архаїчний закон діє ще з часів продуктових війн і британської метрополії.

Британія

Церемонні британці дуже поважають традиції, а разом з ними й притрушені часом закони. На щастя, на дотримання багатьох з них поліція дивиться крізь пальці. Наприклад, у країні заборонено витрушувати і чистити килими на вулиці з 8 ранку до 10 вечора. У багатолюдному Лондоні цінують вечірню тишу, тому в столиці діє вельми дивне обмеження: бити дружину після 21:00 заборонено, бо її крики можуть заважати сусідам. До речі про сусідів, у Шотландії господарі зобов’язані пустити до свого будинку кожного, хто постукав у їхні двері з проханням відвідати туалет.

Канада

Щодо любові до тиші канадці набагато перевершили жителів туманного Альбіону. В місті Петролія штату Онтаріо не можна кричати, свистіти і видавати інші гучні звуки в будь-яку годину доби і в будь-яку пору року. Якщо простіше, «тиша має бути в бібліотеці» завжди. У місті Біконсфілд, схоже, не люблять строкатість архітектури, тому забороняють фарбувати будинки в декілька кольорів. А в Ітобікоці невесело живеться любителям поніжитися в гарячій ванні, бо наливати води в неї можна не вище 10 см. Щоправда, велике питання, як і хто перевіряє дотримання цього закону.

Фото: shutterstock

Сінгапур

Чистота — запорука здоров’я, а за проживання в Сінгапурі — ще й гарантія того, що тобі не доведеться мити вулиці з табличкою «я насмітив» на шиї. Таке покарання проходять усі, хто тричі попався на тому, що кидав сміття на вулиці. Забув змити за собою в громадському туалеті — готуй штраф у розмірі 500 доларів.

Від турботи про інших і про навколишнє середовище сінгапурці відпочивають вдома. Щоправда, й тут повністю цього зробити не вдасться. Наприклад, не можна ходити оселею голим. Якщо хтось раптом побачить «нове вбрання короля» і вирішить поскаржитися куди треба, порушника оштрафують на 2000 доларів і навіть можуть ув’язнити на 3 місяці. Суворе покарання чекає й на крадіїв сусідського Wi-Fi — щонайменше 5000 доларів. Користуватися чужою мережею не можна, навіть якщо вона без паролю.

Франція

Французи дуже люблять своє вино, тому ретельно охороняють виноградники і ділянки, де вони розташовані. Причому не лише від людей: в країні існує закон, що забороняє посадку літаючих тарілок на території виноградників.

Фото: oir.mobi

Італія

Якщо судити за законами, італійці — великі шанувальники не лише піци з пастою, а й тварин. У Турині власника собаки можуть оштрафувати, якщо він вигулює улюбленця менше трьох разів на день.

Індія

Люблять тварин і в Індії. Тут головний авторитет серед представників братів менших — корова. У штаті Бахар того, хто вбив священне створіння, очікує страта через повішення. Гній на вулицях теж під охороною закону — тому, хто наважиться його прибрати, відрубують руки.

Японія

Японія вирішила боротися за стрункі фігури своїх громадян радикальним чином. Замість того щоб слідкувати, скільки й чого любителі поїсти накладають у свої тарілки в ресторанах і вдома, в 2011 році в країні прийняли закон про розмір талії. Для жінок «нормальний» об’єм талії встановили не більше 90 см, а для чоловіків — не більше 86 см.

Фото: championat.com

Норвегія

Японці борються за довголіття, а мешканцям норвезького Лонг'їра взагалі заборонено помирати. Щоправда, з інших причин. Через вічну мерзлоту в населеному пункті не можна облаштувати цвинтар (по суті, земля тут — природна морозильна камера). Якщо в когось в Лонг'їрі дуже погано зі здоров’ям, його відразу відправляють до іншої частини Норвегії. Ховають померлих в інших районах країни.

Сполучені Штати

Система законодавства США влаштована таким чином, що будь-який припис суду стає правовим актом. А їх більшає з року в рік. Наприклад, якщо б ти мешкав у приватному секторі в Клівленді штату Огайо, то зміг би ловити мишей лише за наявності мисливської ліцензії. У Пенсильванії під час прибирання будинку не можна замітати бруд під килим. Там само будинки, де мешкає понад 16 жінок, прирівнюють до борделів. Для чоловіків теж встановлено ліміт на число мешканців одного домоволодіння. Щоправда, він вищий — не більше 120 людей. Мешканці Міннесоти, найімовірніше, швидко б адаптувалися до життя в Сінгапурі, адже тут не можна спати голим. Покарання для порушників — в’язниця. Також у Міннесоті не можна розвішувати чоловічу і жіночу білизну на одній мотузці. У Нью-Джерсі собаки не мають права збиратися на приватній власності групами по три і більше без спеціального дозволу мера. В Індіані з жовтня по березень не можна приймати ванну, а мешканці штату Кентуккі зобов‘язані митися під душем щонайменше раз на рік. В Арізоні вигадали штраф для всіх, хто додумається покласти віслюка спати у ванній, а крадіїв мила старанно відтирають тим самим милом, доки воно не скінчиться. Цікаво, чи були прецеденти...

Фото: forpost-sz.ru

Ізраїль

Найімовірніше, ізраїльські матусі дуже настирливо повторюють дітям, щоб ті не длубалися в носі по суботах. Справа в тому, що в країні діє закон, за яким саме в цей день тижня колупатися в носі заборонено. Релігійні ізраїльтяни вірять, що під час цього процесу можна випадково вирвати волосину, через що піде кров. А кровотеча — це тяжке осквернення святості шаббату.