Еталони стилю: який вигляд мають помешкання, де живуть всесвітньо відомі архітектори та дизайнери

|

5 хв читання

|

227

Фото: rabotayouth.ru

Хто знає все про грамотне оформлення житла, так це майстри архітектури і дизайну. Не всі та не завжди можуть зрозуміти їхню міру краси, проте позбавленими власного обличчя такі будинки і квартири точно не назвеш. Щоб спіймати хвилю натхнення і водночас дізнатися, як живуть архітектурні маестро, зазирнемо в гості до деяких з них

1

Вінсент ван Дуйсен

Якщо твій девіз по життю «Тримайся подалі від усього зайвого», тобі точно сподобалися б інтер’єри знаменитого бельгійця. Ван Дуйсен за будь-якої нагоди підкреслює, що не любить мінімалізм, проте при цьому маститий дизайнер явно тяжіє до простоти. Але не тої, що втілена в порожнечі кутастих форм. Непоказна і стримана, вона вміло грає вишуканими переливами розкоші та аскетизму, протестантської суворості та італійської витонченості, відчуженого від класики модернізму і екзотики…

Фото: elledecoration.ru

Фото: elledecoration.ru

Фото: elledecoration.ru

Фото: elledecoration.ru

Будинок, в якому мешкає Вінсент ван Дуйсен, побудований у 1870-ті. Над модернізацією будівлі архітектор працював три роки, один з яких пішов на клопоти з проєктною документацією. Кінцевою точкою польоту фантазії Вінсента стала не стільки концепція традиційної бельгійської забудови, скільки рішення з граціозними французькими нотками.

Фото: elledecoration.ru

Фото: elledecoration.ru

Для оздоблення кімнат Вінсент вибрав матеріали з різною текстурою, щоб за рахунок їхньої гри досягти жвавості в інтер’єрі. Він узяв світлий японський клен, гладенький мармур, білений дуб і пористий піщаник. Додаткову ноту дає гра світла, що потрапляє до приміщень крізь французькі вікна, та використання контрастних прямокутних форм.

2

Ханс ван Хеесвік

Цей будинок гарантовано завоює симпатії всіх, хто не любить жалюзі, портьєри та інше, зате не проти помедитувати годинку-дві за ретельним поліруванням вікон. Особам сором’язливим навряд чи буде до душі максимально відкрите стороннім поглядам помешкання голландського архітектора, хоча його тильний бік і прикритий алюмінієвими панелями.

Фото: thearchitect.pro

Фото: thearchitect.pro

Фото: thearchitect.pro

Фото: thearchitect.pro

Будинок Ханса ван Хеесвіка розташований в Амстердамі, його загальна площа складає 270 м2. Саму будівлю і все, що в ній є (інтер’єри, меблі), дизайнер розробив власноруч. Через цей проєкт автор хотів показати світу своє уявлення про ідеальне сімейне гніздечко.

3

Біджой Джайн

Володар низки важливих нагород у сфері архітектури та засновник компанії Studio Mumbai мешкає за 30 км від Мумбаї. Колоніальні меблі та вітражі, великий басейн в оточенні столітніх дерев, кімната для читання у величезному баньяні, старовинна плитка на підлозі… Такий він, будинок відомого індійського архітектора. Тут же, поряд із Біджоєм, у поселенні-комуні живуть співробітники його студії — загалом близько 60 людей.

Фото: architecturaldigest.in

Фото: architecturaldigest.in

Фото: dezeen.com

Всі будиночки в комплексі з’єднує звивиста доріжка — вузька, але затишна. На місці будинку Біджоя колись був тютюновий склад, що його потім переобладнали в житловий простір.

Фото: architecturaldigest.in

Фото: architecturaldigest.in

Фото: architecturaldigest.in

Як зазначає дизайнер, під час створення домашнього інтер’єру для нього була важливою функціональна гнучкість простору — можливість переобладнання кімнат та їхнього легкого «переродження». Наприклад, щоб споруду можна було швидко і просто перетворити на школу чи художню галерею.

4

Сігеру Бан

Ім’я Сігеру Бана в колах, близьких до архітектури і дизайну, «занадто відоме, щоб його називати». Лауреат Прітцкерівської премії прославився завдяки своїй любові до поєднання нетрадиційних матеріалів — пластику, паперу, тканини і бамбуку. І звісно ж, завдяки створенню швидкоспоруджуваних паперових будинків, що активно використовувалися в зонах стихійних лих для забезпечення постраждалих тимчасовим житлом.

Фото: archdaily.com

Фото: inmyroom.ru

Сігеру Бан мешкає в оригінальній квартирі в одному із затишних районів Токіо. Будинок, де розташовані апартаменти, побудували в 1997 році. Автором його проєкту був сам маестро. Найбільшою складністю під час реалізації задуму було те, щоб максимально зберегти дерева на ділянці. Таких було чимало, проте рішення знайшлося — жодне з дерев під час спорудження будинку не постраждало.

Фото: inmyroom.ru

Будинок Сігеру Бана має ефектну циліндричну форму. Рослинам відвели місце у внутрішньому дворику. Що ж до квартири архітектора, то в ній майже немає меблів. Багатьом помешкання здасться порожнім, та, можливо, саме відсутність зайвих деталей допомагає Сігеру сконцентруватися на робочих проєктах. А от чого в «келії» справді багато, так це денного світла: воно потрапляє до квартири крізь великі вікна від підлоги до стелі.

Також читай статтю: «Креатив чи дичина? ТОП-7 будинків, що прославилися завдяки своїй незвичній формі».

Знайти оселю своєї мрії можна в нашому каталозі DimDim.