Місто з інтернаціональним шармом: 7 цікавих фактів про Ужгород

|

4 хв читання

|

247

Фото: bzh.life

Ужгород — романтичне європейське містечко із затишними вуличками та набережними, смачними солодощами і квітучими сакурами. Своєю багатою історією він приваблює чимало туристів. Редакція DimDim зібрала 7 цікавих фактів, які допоможуть глибше відчути шарм закарпатської столиці

1

Найдовша липова алея

В Ужгороді знаходиться найдовша в Європі та третя за величиною в світі липова алея. Її довжина — 2 км 200 мм, тягнеться вона вздовж Ужа двома набережними — Незалежності та Студентською.

На конкурсі «7 чудес Закарпаття» липова алея посіла 5-е місце. Їй надали статус пам'ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення. Алея займає площу 1 га, тут висаджено 300 дерев. 

Насолодитися п’янким запахом квітів в Ужгороді можна з травня до середини літа. Навесні в місті розквітають витончені сакури, заради яких сюди приїжджають туристи з усього світу. 

Фото: planetofhotels.com

2

Символіка винограду на гербі міста

На гербі Ужгорода виноград зобразили не просто так. Згідно з народними оповідями, які записав Петро Сова, Юпітер розсердився на бога вина і веселощів Вакха та заслав його під Карпати.

Вакх, коли збирався в заслання, прихопив з собою виноградну лозу і посадив її на території сучасного Ужгорода. Він навчив місцеве населення доглядати за лозою і робити вино і зауважив, що у вині істина. Люди ж поклялися ні дня не проживати без істини.

Саме ця історія знайшла свій відбиток у символіці міста. А згодом з’явилася  традиція щороку проводити фестиваль молодого вина «Закарпатське Божоле». 

3

Закарпатський музей архітектури та побуту на місці Відьминої Ями

понад 14 тис. експонатів. Особливим є й місце розташування музею. Кажуть, що в давнину тут спалювали жінок, які займалися чаклунством, звідси й назва — Відьмина Яма.

Музей називають «Закарпаттям у мініатюрі». Тут ти побачиш помешкання усіх народностей, що проживають у регіоні: бойків, гуцулів, лемків, угорців і румунів. У скансені є церква, школа, млин, кузня та корчма. Щоб створити цей  музей, наприкінці 60-х років минулого сторіччя споруди звозили сюди з десятків сіл.

Фото: ua.igotoworld.com

4

Легенда про ужгородських Ромео і Джульєтту

Ця романтична історія сталася 1892 року, коли в місті перебували солдати і офіцери тамтешнього гарнізону. Серед них був Гейза Шеффер — виходець з села Баранинці. Юнак дізнався, що батька його коханої Агнеси Деметер переводять служити до прикордонного міста Шопрон і вони будуть розлучені. У листопаді Гейза прийшов до своєї дівчини і молоді люди таємно усамітнилися в його помешканні. Ця зустріч була їхньою останньою — Гейзу і Агнесу знайшли на ліжку мертвими. Їхні серця були прострілені, а поруч лежав револьвер. Все місто проводжало закоханих в останню путь. Батьки вирішили більше не розлучати пару і поховати їх в одній могилі — на Кальварії.

5

Міністатуя Свободи — найкрихітніший маяк України

Свободка — відома мініскульптурка. Її офіційна назва — «Маяк Ungvar». Це найменша статуя Свободи в світі, її вага всього 4 кг, а висота — 30 см. Водночас це найменший діючий маяк.

Скульптурна жінка уособлює любов закарпатців до всього неповторного і оригінального. 

Фото: webmandry.com

6

На семи пагорбах

Ужгород — найменший обласний центр України, але він, як і славетні Рим, Стамбул, Прага і Барселона, стоїть на семи пагорбах. 

7

Власний торт

Візитівка столиці Закарпаття — солодкий витвір ужгородського кондитера Валентина Штефаньо. Торт презентували в 2011 році, після чого він став одним з гастрономічних сувенірів, які купують на згадку про Закарпаття.

Цікаво, що в торті зовсім немає борошна — його основу фактично не випікають, а сушать у духовці. Секретів виготовлення фірмового десерту кондитер не розкриває. 

Завдяки кондитерській Штефаньо Ужгород став другим після Києва містом України, яке отримало власний іменний торт. 

Торт «Ужгород» можна придбати в багатьох супермаркетах міст Закарпаття,  у Львові та навіть у Києві.

Фото: varosh.com.ua

Знайти квартиру мрії в Ужгороді зможеш у нашому каталозі DimDim.

А з чим у тебе асоціюється Ужгород? Ділися враженнями!