Гра за новими правилами: українцям дозволили прописувати дітей у кредитному житлі

|

1 хв читання

|

52

Фото: shutterstock

Торішня постанова Кабінету Міністрів про заборону реєстрації дітей в іпотечному майні втратила силу

За рішенням Шостого апеляційного адміністративного суду від 28 вересня 2021 року, громадяни України, які володіють іпотечним житлом, зможуть прописувати в ньому дітей. Про це днями повідомив на своєму каналі в «Ютуб» старший партнер АК «Кравець і партнери» Ростислав Кравець, який і оскаржив урядову заборону, що діяла з минулого року.

Чи зможуть банки забирати іпотечне житло, якщо в ньому прописані діти?

Як зазначив адвокат, дозвіл на прописку дітей в кредитному житлі в разі необхідності повернення нерухомості банку не дасть боржникам шансу зловживати своїми правами. Що ж стосується заборони на прописку, то такий стан справ є порушенням прав людини.

Спеціаліст із земельного права Юрій Брикайло, на якого посилається ubr.ua, дотримується такої ж думки, що і Ростислав Кравець. Експерт підкреслює, що зловживання з пропискою дітей можуть мати місце, але банки мають у своєму розпорядженні важелі з управління ситуацією і здатні так «затиснути» боржника, що той добровільно розплатиться за іпотекою або поверне житло кредитору. Прикладами таких заходів можуть бути заборона виїзду за кордон чи блокування банківських рахунків.

Джерело: ubr.ua