«Інвестиційно-будівельна компанія»: на чому спеціалізується, що побудувала і чим відзначилася на ринку

|

4 хв читання

|

191

Фото: shutterstock

«Інвестиційно-будівельна компанія» — не новий гравець на будівельному ринку України і може похвалитися значним портфоліо, де разом з житловими комплексами представлені й інші великі об'єкти. Наприклад, торгово-розважальний центр «Мармелад» у Києві. Розповідаємо, який досвід за плечима «ІБК», хто нею володіє і керує, а також у будівництві яких ЖК взяли участь спеціалісти компанії

Компанія «ІБК»: коротке досьє

«Інвестиційно-будівельна компанія» спеціалізується на спорудженні житлових, комерційних, промислових і адміністративних об'єктів, бере на себе функції генерального підрядника і за довгі роки роботи зібрала в своєму портфелі солідний набір реалізованих об'єктів. Таких більше 400 з локалізацією в різних куточках країни. Загальна площа зведених будівель перевищила 770 тис. «квадратів». «ІБК» тісно співпрацює з низкою великих забудовників, для яких споруджує нові комплекси.

Кому належить «ІБК»?

За даними сервісу YouСontrol, кінцевим бенефіціаром ТОВ «Інвестиційно-будівельна компанія» є Ігор Васильович Яків'юк. Йому належить 100% компанії. Юридична адреса «ІБК» зареєстрована в Києві, по вул. Хохлових, 8. Дата реєстрації ТОВ — 23 жовтня 2003 року. Згідно з документами, представленими на офіційному сайті будівельної компанії, її керівником є та сама особа — Ігор Васильович Яків'юк. Також на сайті можна ознайомитися з усіма ліцензіями на послуги, які надає фірма.

Які проєкти реалізувала «Інвестиційно-будівельна компанія»?

 • ЖК на Мішуги. Як зазначається на сайті «ІБК», будинок біля проспекту Бажана — візитна картка компанії. Там само є примітка, що в 2007-му новобудова увійшла до списку найкращих за оцінкою Міністерства регіонального розвитку і будівництва України, а четверо співробітників «Інвестиційно-будівельної компанії» отримали професійні нагороди за плідну працю в межах проєкту.
 • ЖК на Княжому Затоні. Забудовник — компанія «Адоніс».
 • ЖК на Кондратюка — володар звання «Найкращий житловий комплекс року» за версією iBuild Ukraine, а також відкритого інтернет-голосування за ініціативою інформаційного агентства «ЛІГАБізнесІнформ». «ІБК» відповідала за будівництво першої черги — 26-поверхового будинку на 540 квартир. Цей проєкт реалізований спільно з ПАТ «Енергополь-Україна».
 • ЖК «Французький квартал». Проєкт компанії «Київміськбуд».
 • ЖК на Михайла Драгоманова, 2. Реалізований для «Київміськбуду».
 • ЖК на Михайла Драгоманова, 35. Споруджувався також для компанії «Київміськбуд».
 • ЖК «Новомостицько-Замковецький». І цей комплекс реалізований спільно з «Київміськбудом».
 • ЖК «Каховська, 60». Проєкт БК «Київміськбуд».
 • ЖК «Златовустівський». Проєкт компанії «Київміськбуд».

Фото: ibk.ua

Останні ЖК, якими займалася «ІБК»

 • ЖК «Італійський квартал» на вулиці Богатирській, 32. «Інвестиційно-будівельна компанія» вела будівництво 11-го і 12-го будинків житлового комплексу, що містить кілька багатоповерхівок. Обидва будинки введені в експлуатацію в 3-му кварталі 2021 року, підтвердження чому можна подивитися тут і тут. Всі квартири забудовник ЖК — «Київміськбуд» — вже продав, а отже придбати квартиру в «Італійському кварталі» можна лише на вторинному ринку.
 • ЖК «Урлівський-1» на вулиці Причальній, 11. Це також проєкт «Київміськбуду». У ньому «ІБК» займається будівництвом 4-го і 5-го будинків. Заявлений строк введення ЖК в експлуатацію — 4-й квартал 2021 року. Тут варто зазначити, що за даними сервісу «Хто будує», середній час затримки для забудовника «Київміськбуд» по Києву складає в межах 9 місяців (максимальна затримка була в ЖК «Міракс», його вводили в експлуатацію рівно 2 роки). А от проблемних будівництв в «Київміськбуду» немає з 2013 року. Детальніше про компанію читай у нашому огляді.

Фото: ibk.ua

FAQ

Які ціни на квартири в комплексах, які будує «ІБК»?

На офіційному сайті компанії серед об'єктів, що на сьогодні є в реалізації,  вказаний лише один — ЖК «Урлівський-1». Мінімальна вартість квадратного метра в цьому ЖК складає 28 647 грн. У продажу залишилися 2-кімнатні квартири (14 шт.) за ціною від 1 млн 965 тис. грн. і остання 3-кімнатна за 2 млн 466 тис. грн. Покупцям обіцяють знижки.

З якими забудовниками співпрацює «Інвестиційно-будівельна компанія»?

Серед партнерів «ІБК» такі відомі компанії, як «Київміськбуд» і «Ковальська» (про неї ми писали раніше).

Чи давно працює на ринку будівельна компанія «ІБК»?

Компанія працює на будівельному ринку України з 2003 року — більше 17 років.

Також читай: «Компанія Geos: що і де споруджує забудовник, які славу він має в інвесторів». А ознайомитися з подробицями про всі ЖК Києва та інших міст України можна в нашому каталозі новобудов DimDim.