KADORR Group під прицілом: що відомо про забудовника, його власників, реалізовані проєкти та які відгуки залишають інвестори

|

5 хв читання

|

237

Фото: shutterstock

Найбільший забудовник Одеси, на рахунку якого десятки новобудов у самій Південній Пальмірі та столичні об'єкти, KADORR Group здає майже всі свої «Перлини» і полюбляє відкривати їх з особливою помпезністю. Коли побіжно дивишся на компанію, від гарної картинки неможливо відвести погляд. Нумо розбиратися, чи така чудова «КАДОРР Групп» за більш близького знайомства

Хто, як і коли створив компанію KADORR Group?

KADORR Group почала свою діяльність на будівельному ринку України 30 листопада 2005 року, у день народження свого засновника. Ним є Аднан Ківан, великий підприємець із сирійським корінням (займає 42-ге місце в списку найбагатших українців за даними «Форбс», оцінює свої статки в мільярд доларів). Легенда говорить, що приятель запропонував «будівельному королю Одеси» інвестувати в недобудову, яка йому належала. Аднан Ківан погодився, будівлю довели до ладу і успішно ввели в експлуатацію.

Одеський бізнес-центр «Наполеон» став першою цеглинкою в будівельній імперії «КАДОРР Групп». На сьогодні, якщо вірити інформації з офіційного сайту компанії, в її активі 7 бізнес-центрів, 5 торгових комплексів та інших комерційних площ загальною вартістю понад 800 млн доларів. Зі збудованих об'єктів — 90 котеджів у екозонах Одеси, 5-зірковий готель і ресторан на березі Чорного моря, а також кілька десятків «Перлин» (саме такий формат назв для своїх ЖК вибрав Аднан Ківан). Першу «Перлину» в намисті проєктівKADORR Group побудували на Гагарінському плато, 5. Також компанія володіє власним телеканалом і газетою (англомовне видання Kyiv Post).

Портфоліо забудовника: які ЖК реалізовані KADORR Group

Згідно з даними з офіційного сайту KADORR Group, до жовтня 2021-го в арсеналі компанії накопичилося 52 завершених житлових комплекси. Локалізація ЖК — переважно в Одесі плюс декілька на просторах Києва. Серед останніх — «52-га Перлина» в Печерському районі, на вулиці Бойчука (Кіквідзе), 17 і «32-га Перлина» в Голосіївському районі, на вулиці Жилянській, 68.

Фото: kadorrgroup.com

Якими об'єктами наразі займається «КАДОРР Групп»? 

 • «П'ятдесят Сьома Перлина»: вул. Архітекторська, строк здачі — 4-й квартал 2022 року.
 • «П'ятдесят Восьма Перлина»: вул. Архітекторська, строк здачі — 4-й квартал 2022 року.
 • «П'ятдесят Дев'ята Перлина»: вул. Сахарова, строк здачі — 4-й квартал 2022 року.
 • «Шістдесята Перлина»: вул. Краснова, строк здачі — 2-й квартал 2023 року.
 • «Шістдесят Перша Перлина»: вул. Краснова, строк здачі — 2-й квартал 2023 року.
 • «Шістдесят Третя Перлина»: вул. Краснова, строк здачі — 4-й квартал 2023 року.
 • «Шістдесят Четверта Перлина»: вул. Краснова, строк здачі — 4-й квартал 2023 року.
 • «Шістдесят П'ята Перлина»: вул. Краснова, строк здачі — 4-й квартал 2023 року.
 • «Шістдесят Шоста Перлина»: вул. Краснова, строк здачі — 2-й квартал 2024 року.
 • «Шістдесят Сьома Перлина»: вул. Краснова, строк здачі — 2-й квартал 2024 року.
 • «Шістдесят Восьма Перлина»: вул. Краснова, строк здачі — 2-й квартал 2024 року.

Фото: kadorrgroup.com

Що кажуть інвестори: відгуки про компанію «КАДОРР Групп»

З не меншим ентузіазмом, ніж KADORR Group споруджує свої житлові комплекси і цілі квартали, потенційні та повноцінні інвестори, а також ЗМІ та навіть сусіди «Перлин» обговорюють діяльність компанії. А обговорювати є що. Порушення з виділенням земельних ділянок, нехтування будівельними нормами і правилами, судові розгляди і вартість квартир. Букет скарг на «КАДОРР Групп» і її керівництво зібрався різноманітний.

Засновник і діючий голова компанії Аднан Ківан — особистість відома і досить відкрита: в Мережі можна знайти чимало інформації про нього, зокрема й інтерв'ю. Якщо здійснити більш ретельний пошук, можна натрапити й на матеріали, що розкривають не найкращі риси одеського мільярдера-мецената. Що стосується власне будівництва, то скарги мешканців найбільше стосуються поганої звукоізоляції, а також того, що вікна не витримують тиску стихії та «плачуть» під час сильного дощу. Одесити загалом жаліються на все частіші обвали схилів у приморській зоні, помилки та ігнорування норм будівельниками. До останнього, наприклад, відноситься руйнування системи каналізації найближчих до будівництва споруд. Із проблемою не найкращого місця для розташування висоток «КАДОРР Групп» стикалися й кияни, коли компанія спільно з ПП «Макрон» намагалася побудувати великий готельний комплекс на Андріївському узвозі.

Ще один потік скарг з боку інвесторів пов'язаний з цінами на нерухомість. На стадії котловану вартість квартир у «Перлинах» помітно відрізняється від тієї, що встановлюється до моменту введення об'єкта в експлуатацію. Нюанс у тому, що разом з цінами збільшується загальна площа помешкання: вона відрізняється від стартової (зазначеної в договорі) на 10 – 15 і навіть 20 м2. Це може призвести до помітного здорожчання об'єкта, і це потрібно враховувати інвестору, адже різницю доведеться доплачувати. Якщо покупець не може виплатити всю суму, йому пропонують розірвати договір з наступною втратою 4% від загальної суми угоди або ж розтермінування з максимальним строком на рік. Є ще один варіант — обмін на іншу квартиру меншої площі, — та він майже недоступний через відсутність вільних об'єктів у кінці будівництва.

Фото: kadorrgroup.com

FAQ

За скільки можна придбати квартиру від KADORR Group?

Зробимо розріз цін за деякими об'єктами компанії, що наразі перебувають у процесі реалізації:

 • ЖК KADORR City: від 21 600 грн. за 1 м2. У продажу є двокімнатне житло вартістю від 1,34 млн грн. і однокімнатки від 916 тис. грн.
 • «П’ятдесят Дев’ята Перлина»: від 20 550 грн. за 1 м2. Однокімнатні квартири в цьому комплексі доступні за ціною від 832 тис. грн., двокімнатні — від 1,21 млн грн.
 • «П’ятдесят Восьма Перлина». Мінімальна вартість «квадрата» — 20 250 грн., однокімнатного житла — 858 тис. грн., двокімнатного — 1,24 млн грн., трикімнатного — 1,66 млн грн.

Чи надає «КАДОРР Групп» можливість купівлі житла в кредит чи розтермінування?

Така послуга доступна. Максимальний строк, на який можна оформити розтермінування на квартиру від KADORR Group, — 9 місяців. Розмір початкового внеску стартує з 4% від вартості об'єкта.

Які сильні сторони забудовника KADORR Group?

Одна з фірмових «фішок» компанії — доводити розпочате до кінця. Об'єкти «КАДОРР Групп» лише за небагатьма винятками, як це сталося з готелем на Андріївському узвозі, не доходять до фінішної межі. Також компанія пропонує досить вигідні ціни на нерухомість, якщо мова йде про купівлю квартири на стадії котловану (але знов-таки варто пам'ятати, що загальна сума може зрости на кілька тисяч доларів після завершення будівництва через збільшення площі).

Також читай: «”Ковальська”: як формувалася будівельна імперія і що про неї кажуть інвестори».

Більше новобудов шукай у каталозі DimDim!