Казкова реальність: ТОП-5 найхимерніших будівель світу

|

5 хв читання

|

693

Фото: forhappyhome.com

Ну що, здавалося б, будинок — чотири стіни і дах... Та це лише на перший погляд. Будинок між скелями, будинок під землею, будинок-хвиля — редакція DimDim створила добірку дивних і незвичних споруд світу. Можливо, одна з них стане метою твоєї наступної подорожі!

1

Будинок Міла в Барселоні (Іспанія)

Будинок Міла — останній проєкт знаменитого архітектора Антоніо Гауді, датований 1906 1910 роками. Ця будівля входить до ТОП-10 визначних пам'яток Барселони і щороку приймає близько 1 млн відвідувачів. 

Чим унікальний будинок? 

Будинок нагадує скелю, яка омивається морськими хвилями і вкрилася підводною рослинністю. Гауді майже не використовував прямі лінії, через що фасад нагадує схвильоване море. Прикрашають його птахи, які готуються до польоту. В інтер’єрі автор приділив увагу деталям — форма стель неповторна завдяки гіпсовій ліпнині, а численні мозаїки змушують затримати погляд. 

Сьогодні в одній з квартир на четвертому поверсі панує дух барселонської буржуазії XX століття. Тут усім охочим показують документальний фільм про модернізацію міста в першій чверті XX ст. Також у будинку є кафе і виставковий зал: можна випити чашечку кави і насолодитися експозиціями. 

Що цікаво, будівля залишилася житловою — кілька квартир на верхніх поверхах орендують барселонці.

Фото: wikiway.com

Фото: poradnuk.com.ua

Фото: poradnuk.com.ua

2

Будинок між скелями Castel Meur в регіоні Бретань (Франція)

Castel Meur, побудований в 1861 році, — це невеликий будиночок на кам'янистому узбережжі Франції, затиснутий між двома великими уламками скель. У районі, де розташований будинок, часті сильні бурі та вітри. Саме щоб захистити будівлю, власник поставив по боках два величезні гранітні валуни.

Своїм зовнішнім виглядом будівля зацікавила туристів з усього світу, і з приватного володіння перетворилася на популярну пам'ятку. Проте через недбале ставлення приїжджих наразі доступ до Castel Meur обмежений — навколо ділянки господарі спорудили паркан. 

Фото: cattur.ru

Фото: cattur.ru

3

Будинок під землею в с. Вальс (Швейцарія)

Ця підземна вілла  визначна пам'ятка швейцарської архітектури. Майже весь будинок (160 м²) схований всередині пагорба, а його скляний фасад виходить на терасу (60 м²), звідки відкривається неймовірний краєвид на Альпи і зелені луки.

На першому поверсі будинку розташована кухня, вітальня і спальня з бібліотекою. На другому — ще чотири спальні з власними ванними кімнатами. На верхньому поверсі облаштовані комори, а гості можуть спати тут на ліжку з альпійського сіна. Планування продумане таким чином, що в кожній кімнаті є вікно. 

Фото: udivitelno.com

Фото: udivitelno.com

Фото: udivitelno.com

4

Будинок-хвиля в м. Вайль (Данія)

Це будівля надзвичайної архітектурної краси — на узбережжі фіорда наче застигли п'ять білосніжних гребенів хвилі. Зводилася вона впродовж 11 років через фінансову кризу 2008-го. Ввели в експлуатацію будинок лише в 2019 році. 

Загальна площа будівлі — 14 000 м². П'ятисекційний дев'ятиповерховий будинок містить сто квартир з балконами.

Інтер'єр втілює притаманну данцям філософію хюгге — тут багато вільного простору, світла, повітря, різноманітних комфортних рішень і дуже мало перегородок.

Фото: tchkcdn.com

Фото: 24tv.ua

5

Кривий будинок в м. Сопот (Польща)

Сопотський «Танцюючий будинок» (як його ще називають) побудували в 2004 році. Його головна особливість — жодної рівної площини чи кута. А всередині, коли дивишся з вікон, відчуваєш справжній польський колорит —  сюди приходять не лише по справах, а щоб помилуватися чудовими пейзажами старого міста.

Площа споруди — близько 4000 м², вона має три поверхи. На першому поверсі працює торговий центр, магазини, ресторан, кафе і салон гральних автоматів. На другому розташовані офіси місцевих радіостанцій і кілька музеїв. На третьому  паби і клуби. 

Фото: mirkrasiv.ru

Фото: mirkrasiv.ru

А якими дивовижними проєктами захоплюєшся ти?

Читай також: «Еталони стилю: який вигляд мають помешкання, де живуть всесвітньо відомі архітектори та дизайнери».  

Не забудь підписатися на наші сторінки у Телеграм та Facebook.