Крути на всі чотири боки: житель Боснії та Герцеговини спорудив будинок, що обертається

|

1 хв читання

|

49

Фото: Radivoje Pavicic

Чоловік збудував незвичайну споруду, щоб догодити дружині, яка хотіла спостерігати різні пейзажі за вікном

Житель містечка Србак, розташованого на території Боснії та Герцеговини, став місцевою знаменитістю завдяки тому, що побудував оригінальний будинок «на курячих ніжках». Споруда розташована в рівнинній місцевості, з одного боку її оточують кукурудзяні поля, а з іншого її сусідами є річка і ліс. За першого бажання мешканці можуть повернути будинок вікнами до тих пейзажів, якими захочуть помилуватися: споруда обертається навколо 7-метрової осі. На мінімальній швидкості вона робить повний оберт за 24 години, а на максимальній — за 22 секунди.

Як довго споруджували будинок і заради чого

Як повідомляє Reuters, чоловік потрапив до лікарні з серцевим нападом і благав лікарів продовжити його життя хоча б на рік, щоби будівельник-самоук встиг завершити створення сімейного гніздечка.

Загалом на проєкт Войін Кусіч витратив шість років, а головним мотивом для його винаходу стало те, що дружина надокучала чоловікові ідеями про ремонт і перестановки в будинку. Великою допомогою під час будівництва стали ідеї Михайла Пупіна і Ніколи Тесли. Творець будинку, який обертається, відзначає, що його творіння більш стійке до землетрусів, ніж звичайні стаціонарні споруди.

Джерело: kp.ua