Кращі з гірших: ТОП-6 ЖК України, на які страшно дивитися

|

8 хв читання

|

12917

Фото: dnew.insidergroup.pro

Часи непоказних хрущовок залишилися позаду, і щоб приємно здивувати майбутніх мешканців (а водночас і тих, хто буде проходити або проїжджати повз ЖК), архітекторам потрібно добре постаратися. На жаль, попри витрачені зусилля і немалі бюджети, добрий результат гарантований далеко не завжди. Учасники цього антирейтингу — прямий тому доказ, підкріплений масовими наріканнями і обуренням

1

ЖК «Поділ-Престиж»

Де розташований: м. Київ, вул. Нижній Вал, 27–29

Ані «висока» назва, ані чудове розташування, ані добрі сусіди в обличчі історичних кварталів не захистили «Поділ-Престиж» від судових розглядів і дошкульних коментарів пересічних містян і експертів у сфері архітектури. Будівництво висотки проводить компанія «Пателі Лізинг», а її орієнтований на старовину дизайн — справа рук творчої архітектурної майстерні «БАБИЧ». Процес реалізації проєкту розпочали майже 10 років тому, проте будинок досі не ввели в експлуатацію. І чи введуть взагалі — велике питання.

Фото: 3m2.ua

Крім неякісної архітектурної складової «Поділ-Престиж» отримав погану славу через порушення. Згідно з проєктом, новобудова мала бути п’ятиповерховою, та потім отримала дозвіл на підвищення до восьми поверхів. Забудовнику цього, схоже, здалося замало, тому він самовільно надбудував ще кілька ярусів. Зрештою справа дійшла до суду, який постановив прибрати верхні поверхи. Далі справу передали до апеляційного суду, що скасував попереднє рішення і дозволив завершити будівництво. Тепер рішення залишається за ДАБІ: саме вона має дати зелене світло на введення скандальної новобудови в експлуатацію.

2

ЖК «Елегант»

Де розташований: м. Київ, вул. Жилянська, 118

На відміну від «Престижа», цей будинок успішно завершили і ввели в експлуатацію. Будівництво першої столичної висотки Анатолія Войцехівського закінчилося в 2014 році. Серед головних мінусів житлового комплексу найчастіше називають невдале кольорове рішення і недолугу архітектуру від «Архінжпроєкту», що зовсім не вписується в загальну картину району. Також є скарги на погану якість будівельних матеріалів.

Фото: re-media.plektan.com

Як і у випадку з іншими проєктами Войцехівського, на якого свого часу відкрили майже півсотні кримінальних справ, біографія ЖК «Елегант» не обійшлася без скандалів. Будівлю ввели в експлуатацію ще до завершення будівельних робіт — зіграли на випередження, як то кажуть. Крім того, замість дозволених 26 поверхів у новобудові їх виявилося понад 30. Ось такі метаморфози…

3

Клубний будинок «Андерсен»

Де розташований: м. Київ, вул. Січових Стрільців, 84а

Фото: birdinflight.imgix.net

Висотку, що добре знайома мешканцям Лук’янівки завдяки своїм «хмарним» фасадам, ввели в експлуатацію в 2016 році. Проте небагатьом відомо, що за різнокольоровими стінами ховається дещо більше, ніж просто любов до небесних пейзажів. Наприклад, спроба приховати надлишкову висотність новобудови, що робить її білою вороною на тлі навколишніх будівель. Втім, маскування хоч і оригінальне, та працює не дуже.

4

ЖК «Милі квартири»

Де розташований: с. Мила, вул. Комарова, 38

Фото: domik.ua

Реалізацією цього проєкту займалася «ЖБК “Будівельне об'єднання 3”». На дозвільні документи в «Милих квартир» нарікань немає, а от стосовно архітектури і дизайну… Військові бараки, санаторні корпуси, гуртожитки — які тільки образливі прізвиська не отримали будинки цього ЖК. Заслужені вони чи ні — вирішуй сам. Зрозуміло, що на будь-який товар знайдеться свій покупець, навіть готовий придбати власну нерухомість під гаслом «Купи, змирися і живи».

5

«Будинок Повстанюків» на розі Польської та Жуковського

Де розташований: м. Одеса, вул. Жуковського, 10

Фото: vi.ill.in.ua

Що буде, якщо в 25 доступних соток землі вписати якомога більше «корисних» квадратних метрів? Найімовірніше, вийде будинок з важкими і незграбними архітектурними формами з натяком на мавританський і середземноморський стиль. А ще — з громіздкими лоджіями, що виступають за червону лінію забудови.

6

Білий парус

Де розташований: м. Одеса, вул. Літературна, 1а

Фото: ytimg.com

Житловий комплекс за пару кроків від берега Чорного моря споруджувався всупереч протестам громадськості. Ділянку для великого будівництва відвели просто на місці парку «Ювілейний», а введення новобудови в експлуатацію супроводжувалося неприємностями через технічні проблеми, пов'язані з розташуванням будинку на прибережних схилах. Крім того що будівля потенційно небезпечна для мешканців, її зовнішній вигляд теж далеко не досконалий. Стрічкове скління — не краще рішення для житлового будинку. Викликають нарікання й дрібні споруди на даху, призначення яких не зовсім зрозуміле.

Бажаєш дізнатися, які будинки прославилися завдяки своїм незвичайним формам? Про такі ми розповідали тут. А ось тут можна помилуватися красою вілл, замків та квартир, де мешкають зірки світового масштабу.