Лукбук офісу: на що звертати увагу під час розробки інтер’єру офісних приміщень?

|

4 хв читання

|

195

Фото: smart4smart.ru

Інтер’єр офісу — візитна картка кожної компанії. Комфортна атмосфера збільшить працездатність співробітників і рівень задоволення роботою. А от непродуманий інтер’єр негативно вплине на продуктивність і відіб’є бажання працювати. Розповідаємо, які нюанси враховувати, коли оформлюєш комерційне приміщення. Наприкінці матеріалу на тебе чекає солодкий плюс — ми зібрали кілька кращих компаній з дизайну інтер'єру, які спеціалізуються на офісах

Що важливо враховувати, коли створюєш дизайн офісу?

  • Тип планування приміщення. 
  • Корпоративний стиль компанії.
  • Загальний стиль інтер’єру. 
  • Кольорову гаму.
  • Ергономічність та організацію робочого місця працівників.

Існує декілька типів планування робочого місця 

1

Open space

Відсутність перегородок може негативно вплинути на працездатність, адже не всі можуть працювати, коли знають, що за спиною хтось сидить. Тому в open space є індивідуальні відгороджені зони, які називають «кубіклами». Вибирають матеріал для перегородок з огляду на бюджет проєкту. Рекомендовано брати ширми зі звукопоглинальним ефектом. 

У open space дуже мало декору. Зазвичай компанії використовують оформлення, що нагадує про корпоративний стиль. Також можна додати в інтер'єр живі не квітучі рослини. 

2

Кабінетний тип 

Кабінетний тип офісу зручний, якщо в компанії кілька відділів. Він сприяє продуктивності співробітників. Головне завдання — ретельно продумати маршрути для комунікації між відділами. Незважаючи на те, що приміщення окремі, варто зберігати єдину стилістику в їхньому дизайні.

3

Змішане планування

Великий робочий простір поєднується з кабінетами. Приміщення можуть не розділятися суцільною стіною: межі зручно встановлювати за допомогою скляних перегородок.

Загальний стиль інтер’єру

Класика 

Найбільше такий стиль підходить для кабінетного планування. Приміщення облаштовують меблями з дорогих матеріалів. Часто класику вибирають солідні компанії з багаторічним стажем. 

Модерн, ар-деко

Такий стиль дозволяє додати в інтер’єр розкішні та помпезні елементи декору — різьблення по дереву, вітражі. Головне — не переборщити. 

Фото: salon.ru

Нью-йоркський, американський стиль

Для open space це ідеальний варіант. Без зайвих деталей, стіни зі скла, багато стелажів і низьких перегородок, недорогі меблі. 

Скандинавський

Цей стиль відображає солідність компанії: він строгий, мінімалістичний, світлий. Облаштовують простір меблями з натуральних матеріалів. 

Хай-тек

Впорядкованість, відсутність декору, незвичайний вид, строгі лінії. Основні матеріали — метал і скло. Через це можуть бути проблеми зі звукоізоляцією. Підійде для малих офісів і кабінетного планування.

Футуризм

Футуристичний дизайн підходить для комерційних просторів IT-сфери. Він показує прагнення до розвитку цифрових технологій, бажання вирішувати нестандартні завдання.

Лофт

Цегляні стіни, відкриті комунікації, високі стелі. Лофт ідеальний для творчих просторів.

Фото: shutterstock

Мінімалізм

Назва говорить сама за себе — жодних зайвих і непрактичних елементів. Такий стиль найкраще відповідає принципам ергономіки. 

Колір в інтер'єрі комерційного приміщення

В офісі переважно використовують пастельну гаму. А щоб не було нудно, розбавляють її яскравими корпоративними кольорами. Існують кольори, що покращують працездатність: відтінки блакитного і зеленого, лимонний, бірюзовий. Строгість інтер’єру підкреслює бежево-шоколадна палітра, яка гармоніює з меблями з натуральних матеріалів. 

Ергономіка

Комфорт працівників — це найголовніше. Потрібно спланувати робочі місця так, щоб людей ніщо не відволікало від процесу. Важливо зручно розташувати всі робочі інструменти і не забувати про освітлення. Перевантажувати простір не варто, адже надлишок речей буде відволікати і тиснути морально. Краще дотримуватися мінімалізму. 

Декор для офісного приміщення

Треба пам’ятати, що офіс — місце для роботи і реалізації чітко поставлених завдань. Тому під час декорування потрібно відштовхуватися від корпоративного і загального стилю компанії, її діяльності — та обов’язково враховувати побажання працівників. 

В офісі стосовно декору найкращий принцип — «що менше, то краще». Студії дизайну інтер'єру пропонують додавати унікальні деталі — акваріуми, симпатичні освітлювальні прилади, стильні меблі, — які самі по собі стануть родзинкою оформлення. 

Не варто забувати і про флористику. Живі рослини здатні прикрасити будь-яке приміщення і створити здоровий мікроклімат.

Системі освітлення приділяється окрема увага. Важливо спроєктувати її так, щоб можна було комфортно працювати незалежно від пори року і розташування офісу.

Контролювати освітлення можна і за допомогою жалюзі. Як тканинні, так і пластикові варіанти здатні забезпечити красивий зовнішній вигляд і надійний функціонал.

Фото: thearchitect.pro

Ринок дизайну: які компанії займаються розробкою оформлення для офісів

Ми вивчили ринок і знайшли ряд компаній, які створюють гарні дизайни офісів.  

  • Partner Design — амбітна студія в Києві з успішним міжнародним досвідом реалізації проєктів. Виконує всі види робіт із дизайну інтер'єру, архітектурного проєктування та інжинірингу. Фахівці студії професійно розробляють авторський дизайн-проєкт майбутнього інтер'єру і втілюють його в життя.
  • Adesign — студія, яка спеціалізується на дизайні комерційних інтер'єрів. Її філософія — естетика в кожній деталі. Для клієнтів завжди діють привабливі пропозиції та акції.  
  • ZNAK — студія дизайну, яка реалізує проєкти будь-якого рівня складності. До комплексу її послуг входить розробка дизайн-проєкту, авторський нагляд, будівельні та оздоблювальні роботи «під ключ».  
  • Ukrintel. Команда дизайн-студії створює розкішні, але функціональні інтер'єри «під ключ» для приватних і комерційних об'єктів з 1999 року. Вона розробила понад 1000 проєктів квартир, будинків, офісів, салонів краси, магазинів, готелів і навіть ТРЦ.
  • AM (Angelina Manko). Ангеліна Манько — архітектор і дизайнер в сфері архітектури, яка працює на ринку більше 10 років. Головна її мета — створити інтер'єр для конкретної людини (або компанії), що буде надихати і дарувати позитивні емоції.

Працюєш вдома? Тоді подивися матеріал «Створюємо домашній офіс: 5 правил та ідей, як облаштувати зручне робоче місце в квартирі».