Названі основні причини можливого подорожчання нерухомості восени 2021

|

1 хв читання

|

222

Фото: shutterstock

Генеральний директор девелоперської компанії GREENOL Олег Приходько у своєму блозі розповів про основні причини підвищення цін на житло

1. Подорожчання життя 

Загальне зростання цін: на продукти харчування, послуги, сервіси, транспорт, паливно-мастильні матеріали, енергоносії, на роботи і будматеріали — не може не впливати на одну окрему галузь економіки країни, тому до подорожчання схильна й нерухомість. 

2. Повернення попиту після карантину 

Фінанси, збережені в минулому році під час пандемії, були інвестовані в первинний ринок нерухомості. Безпосередньо це дало імпульс для нарощування обсягів будівництва і стабілізації ринку.

3. Діяльність забудовників стабілізувалася 

Навесні 2020 року близько 30% забудовників тимчасово зупинили будівельні роботи чи максимально скоротили їх. Минулої осені ситуація стабілізувалася. 

4. Не користується попитом житло в іпотеку

За перше півріччя 2021 року менше 1% квартир від загальної вартості продажів купили за допомогою кредитних коштів. Забудовники так і не включилися в боротьбу за кредитоспроможність клієнта. 

5. Житло в новобудовах розкуповується з великою швидкістю

У найдешевшому сегменті 100% квартир продається ще до введення будинків у експлуатацію. 

6. Підвищення цін не налякало покупців

За перші 6 місяців 2021 року первинний ринок нерухомості показав зростання від 6 до 18% за сегментами якості спорудженого житла. Проте на попиті це ніяк не позначилося. 

7. Перспективність нового типу житла 

Новий тип житла апартаменти обіцяє майбутнім власникам дохід до 15% річних. Для пасивного доходу це дуже привабливий показник.

8. Зростання податків

Збільшення податку на нерухомість прогнозують через збільшення мінімальної зарплати.

9. Обмеження будівництва 

У багатьох районах будуть обмежувати нове будівництво, тому пропозиція буде теж обмеженою, що дасть можливість підняти вартість квадратного метра.

10. Попит на заміське житло 

Віддалений формат роботи під час пандемії наштовхнув людей на думку про комфортне життя за містом. У першому півріччі 2021 року навколо столиці розпочато будівництво такої ж кількості котеджних містечок, як за весь 2020.