Не дай собі засохнути: як вибрати надійний зволожувач повітря і не переплатити

|

7 хв читання

|

321

Фото: shutterstock

З початком холодів у будинках вмикають опалення, а разом з теплом до кімнат приходить сухе повітря, що здатне викликати алергічні реакції, пересихання слизових оболонок і спричинювати захворювання органів дихання. Наприклад, риніти і синусити. Надійним захисником здоров'я в цій ситуації стане зволожувач повітря, про вибір якого й поговоримо. Нумо розбиратися, за скільки можна придбати такий агрегат, які функції в нього можуть бути і що треба враховувати під час вибору між кількома симпатичними моделями

Які бувають зволожувачі повітря і чим вони відрізняються?

Оптимальна вологість повітря для людини — в межах 40 – 70%. Взимку цей показник помітно знижується, що може призвести до проблем зі здоров'ям. Щоб захистити слизові оболонки від пересихання і покращити мікроклімат, у приміщеннях корисно використовувати зволожувачі. Вони, залежно від конструкції та принципу дії, бувають такі:

 • Холодного типу (чи холодної пари).
 • Парові (вони ж зволожувачі теплої пари).
 • Ультразвукові.

Розберемося, які переваги і слабкі сторони має кожен тип.

Ультразвукові зволожувачі повітря

Найпопулярніші, бо поєднують плюси обох парових і мають непогану продуктивність. Роль пароутворювача в таких моделях виконує мембрана. За потрапляння на неї води пружна пластинка починає вібрувати з високою частотою. У результаті вода розщеплюється на найдрібніші частинки — і зволожене повітря розпилюється по кімнаті за допомогою вбудованого вентилятора.

Плюси ультразвукових зволожувачів:

 • Економічність. Розпилювати «розщеплену» воду менш енерговитратно, ніж, наприклад, нагрівати її до температури кипіння.
 • Працює безшумно за вимкненого конвектора.
 • Оскільки вода не нагрівається в приладі, можна не боятися випадкових опіків, якщо залізти куди не треба.

Слабкі сторони ультразвукових зволожувачів повітря:

 • У бюджетних моделях немає картриджа для очищення рідини, тому в них бажано використовувати дистильовану воду. Справа в тому, що в парових зволожувачах всі домішки, що є у воді, осідають на стінках пароутворювача, а в ультразвукових — на всіх поверхнях, до яких дістається потік повітря.

Приблизні ціни:

 1. Cooper&Hunter CH-3045 Antigua (1999 грн.): розрахований на площу 20 – 30 м2, витрати води — 300 мл на годину, місткість резервуару — 4,5 л, 30 Вт. З додаткових функцій передбачені внутрішнє підсвічування, іонізатор і ароматизація повітря.
 2. Deerma Humidifier White DEM-F500 (599 грн.): розрахований на площу 30 м2, витрати води — 350 мл на годину, місткість резервуару — 5 л, потужність — 25 Вт.
 3. Electrolux EHU-3715D (2799 грн.): розрахований на площу 50 м2, витрати води — 450 мл на годину, місткість резервуару — 5 л, є додаткові функції на кшталт іонізатора, внутрішнього підсвічування і ароматизації. Також відзначимо оригінальний дизайн приладу.
 4. Philips HU2716/10 (4199 грн.): розрахований на площу 32 м2, 17 Вт, витрати води — 200 мл на годину, місткість резервуару — 2 л.
 5. Xiaomi SmartMi Ultrasonic Humidifier White (от 1629 грн.): розрахований на площу 30 м2, 24 Вт, витрати води — 200 мл на годину, місткість резервуару — 2,4 л.

Фото: shutterstock

Зволожувачі холодного типу (вони ж традиційні)

Зволожувачі з холодною парою імітують природний процес випаровування вологи. Вода з резервуару потрапляє до випарювального фільтру, після чого зволожене повітря розпилюється по кімнаті. За це відповідає вбудований у прилад вентилятор.

Плюси зволожувачів повітря холодного типу:

 • Безпечність — під час роботи приладу не утворюється гаряча пара.
 • На поверхнях не осідає наліт, як у випадку з ультразвуковими зволожувачами.

Недоліки зволожувачів холодної пари:

 • Додаткові витрати. Залежно від моделі апарат може комплектуватися вбудованим чи змінним фільтром (перший треба промивати, другий — змінювати пару разів на сезон).
 • Низька продуктивність. Зволожувачі холодного типу підвищують вологість повітря до 50%, не більше. Щоб прискорити процес випаровування води і підвищити ККД приладу, можна встановлювати його якнайближче до джерела тепла.

Цінові орієнтири:

 1. Xiaomi SmartMi Humidifier 2 (3899 грн.): розрахований на площу 36 м2, потужність — 8 Вт, місткість резервуару — 4 л, витрати води — 260 мл на годину.
 2. MiJia Smart Humidifier (1137 грн.): потужність — 25 Вт, об'єм резервуару — 4 л, витрати води — 300 мл на годину, є вбудований іонізатор.
 3. Philips HU4801/01 (3199 грн.): розрахований на площу 25 м2, об'єм резервуару — 2 л, витрати води — 200 мл на годину.
 4. WetAir WAW-H1210LW (7999 грн.): модель зі вбудованим іонізатором, потужність — 40 Вт, об'єм резервуару — 10 л, витрати води — 1200 мл на годину. Прилад розрахований на приміщення площею 120 м2.
 5. Cooper&Hunter CH-3330EV JAVA (2900 грн.): розрахований на 30 – 50 м2, потужність — 13 Вт, об'єм баку — 3 л, витрати води — 330 мл на годину. З додаткових функцій — внутрішнє підсвічування.  

Фото: shutterstock

Зволожувачі теплої пари

Більш просунуті порівняно зі зволожувачами попереднього типу. На відміну від останніх мають нагрівальний елемент, завдяки якому вода випаровується активніше і продуктивність агрегату збільшується.

Сильні сторони зволожувачів теплого типу:

 • Чудова продуктивність. Швидко підвищують вологість повітря до 50 – 70%.
 • Висока температура пари надає їй антибактеріального ефекту — переважна більшість мікроорганізмів гине.
 • Немає суворих вимог до якості води, оскільки вона проходить очищення. За тієї ж причини пилу, що утворюється з домішок, немає.
 • Не треба купувати змінні картриджі.

Недоліки зволожувачів повітря теплої пари:

 • Споживають більше електроенергії.
 • Не всі моделі мають автоматичне регулювання вологості повітря.
 • Дещо підвищують температуру повітря в кімнаті, хоча взимку це навіть непогано.
 • Купівля такого приладу — не найбюджетніше рішення. Висока вартість парових зволожувачів пояснюється використанням датчиків і системи автоматичного вимикання.
 • Через високу температуру пари можуть бути небезпечними для домашніх тварин або дітей.

На що орієнтуватися за цінами:

 1. Boneco S250 (3499 грн.): розрахований на площу 30 м2, об'єм резервуару — 4 л, витрати води — 350 мл на годину, є функція ароматизації повітря.
 2. Delonghi UHX17 (2399 грн.): потужність — 200 Вт, об'єм резервуару для води — 1,6 л, витрати рідини — 230 мл на годину. Передбачена опція ароматизації.  
 3. Beurer LB 55 (4949 грн.): розрахований на площу до 50 м2, потужність — 365 Вт, об'єм резервуару для рідини — 6 л, витрати води — 200/400 мл на годину.

Фото: shutterstock

Як вибрати зволожувач повітря відповідно до площі кімнати

Ключовий показник, на якому варто тримати фокус під час вибору зволожувача, — це його продуктивність. Осилити п’ятирічку за три дні — здатність приладу, варта схвалення, а от якщо сил бракуватиме, цей факт перекреслить навіть найдовший список переваг. Отже, ефективність зволожувача повітря тісно пов'язана з його потужністю, початковим рівнем вологості повітря і об'ємом приміщення, де він буде працювати.

З квадратурою все просто: виробник зазвичай вказує площу, на яку розрахована конкретна модель. Скажімо, якщо ця цифра дорівнює 50 м2, такий агрегат найкраще підійде для кімнат до 40 м2. Важливо залишати невеликий запас за квадратурою, а от у зворотний бік поправку робити не варто — інакше користі від техніки буде мало. Отримати достатню вологість вийде тільки біля самого приладу, і покупка виявиться грошима на вітер у прямому значенні слова.

Про потужність агрегата розповість і об'єм води, котрий він здатен розпилювати за певний проміжок часу. Виробники вказують цей параметр із прив'язкою до 1 години. Що більша цифра — то швидше повітря буде зволожуватися. Для приміщень площею 15 – 17 «квадратів» нормальним рівнем будуть витрати 150 – 200 мл на годину.

Фото: shutterstock

Додаткові функції: чи варто платити більше?

Таймер, пульт дистанційного управління, дисплей, автовимикання, автоматичне регулювання рівня вологості, захист від дітей, гарне підсвічування, різні режими роботи — в зволожувачі повітря може бути багато додаткових функцій, що роблять його кориснішим (якщо тобі таке потрібно). Зупинимося детальніше на опціях, на які частіше звертають увагу покупці:

 1. Гігростат. Обов'язковий елемент для зволожувачів теплої пари і ультразвукових моделей, адже вони можуть наганяти вологість дуже швидко.
 2. Іонізація. Деякі вважають функцію іонізації звичайнісіньким плацебо, інші ж приписують іонам оздоровлювальну дію через зменшення кількості пилу і алергенів, що в ній містяться. Прилади з функцією іонізації найперше радять для будинків і квартир, де живуть діти, а також алергіки.
 3. Ароматизація. Пара крапель ефірної олії в спеціальний відсік — і зволожувач повітря миттєво перетворюється на ефективну заміну аромалампі.

Також читай: «Не роби так: застарілі підходи в ремонті, про які варто забути в 2022 році».