Ніша як зірка інтер'єру: практичні ідеї оформлення заглибин у стінах

|

5 хв читання

|

561

Фото: cozyblog.ru

Ніша в стіні може здатися справжнісіньким покаранням або стати ефектною родзинкою інтер’єру — весь секрет в тому, як нею розпорядитися і обіграти доступний простір. Розповідаємо, які варіанти оформлення ніш пропонують дизайнери

Що собою являють ніші та якими вони можуть бути?

Ніша в стіні — заглибина, що може нести як виключно декоративне, так і функціональне навантаження. Якщо такий простір ти «успадкував» від архітекторів і будівельників, під час продумування дизайну доведеться відштовхуватися від вихідних параметрів. Та не поспішай сумувати, якщо в квартирі не знайшлося такого куточка, а облаштувати нішу кортить — її можна побудувати умисно, аби бажання було. Іноді нішу можна зробити навіть як фальш-вікно — в якості подіума для статуеток і фотографій чи з більш практичною метою — наприклад, щоб створити куточок для читання або рукоділля.

Фото: cozyblog.ru

Найчастіше ніші влаштовують під вікнами, у фальш-стіні, над диваном чи ліжком. Також завдяки їм можна використати простір у кутку.

Фото: interiorizm.com

Фото: dizainexpert.ru

Фото: make-self.net

За формою ніші бувають:

  1. Горизонтальні. Найрозповсюдженіші. Частково тому, що їх простіше за все адаптувати під різноманітні стильові рішення. Найчастіше їх можна зустріти у вітальнях, передпокоях, коридорах. Наприклад, у якості невеликої полички для ключів, декору чи книг, у ванній — для банних аксесуарів. Ніш у стіні може бути як одна, так і декілька.
  2. Вертикальні. Ефективно заповнюють простір у порожніх стінах. Якщо його багато, в такій ніші поміститься шафа для книжок чи одягу. Менші заглибини використовують для великого декору і предметів, які зручно тримати під рукою: наприклад, телефону чи будильника.
  3. Фігурні. Її обриси диктує дизайнерська концепція, а саму конструкцію зазвичай споруджують з гіпсокартону.

Фото: ark-eng.ru

Фото: pinimg.com

Фото: dk-nn.ru

Фото: ivd.ru

Розглянемо кілька прикладів, завдяки яким в оселі можна не лише красу навести, а й додати інтер'єру функціональності.

Ніша-гардеробна

Створення в ніші відсіку для зберігання одягу і взуття — мабуть, найпрактичніше рішення для спальні. Особливо якщо облаштувати гардероб підсвічуванням і розсувними дверима.

Фото: dekormyhome.ru

Якщо заглибина передбачена у передпокої, її можна використати під шафу і таким чином елегантно вирішити питання, куди помістити весь верхній одяг, парасольки і сумки.

Фото: picsy.ru

Заміною для шафи за дефіциту місця можуть стати лаконічні полички з шухлядами.

Фото: links-stroy.ru

Ніша для зберігання банних дрібничок

Ніші в типових плануваннях ванних кімнат трапляються нечасто: зазвичай це простір для додаткової вентиляції або місце під прокладання водопровідних труб. Якщо за проєктом заглибини немає, у приміщенні можна створити нішу, що виступає, аби гарненько розставляти в ній улюблені баночки, декоративні свічки та інші дрібнички.

Фото: archidea.com.ua

Фото: archidea.com.ua

Фото: hzcdn.com

«Сховок» для холодильника

Ніша прийде на допомогу, якщо потрібно сховати велику побутову техніку. У ванній це може бути пральна машина, а на кухні — холодильник. Таке рішення дозволить звільнити корисний простір і покращити геометрію кімнати, щоб у ній не було предметів, які виступають.

Фото: mykaleidoscope.ru

Втім, нішу можна використовувати і для розміщення декору чи гарного посуду, аби щодня ним милуватися.

Фото: remontbp.com

На невеликих кухнях у нішу можна вмістити цілий гарнітур:

Фото: remontbp.com

Декоративна ніша — історія не лише про статуетки

Щоб додати інтер'єру родзинки, використай нішу не найочевиднішим чином. Наприклад, можна розташувати в заглибині акваріум:

Фото: pinimg.com

Ще один ефектний хід — ніша для каміна:

Фото: pinimg.com

Полюбляєш проводити вечори за келихом вина? Не відмовляй собі в задоволенні створити вдома власну винотеку. Тут також стане в нагоді багатолика ніша.

Фото: homemania.ru

Фото: ivd.ru

Дизайнери рекомендують: корисні поради з облаштування ніші

  • Кольорове рішення ніші треба вибирати зважено. Якщо задню стінку зробити занадто темною, заглибина ризикує перетворитися на «чорну діру». Виправити помилку допоможе додаткове підсвічування. Якщо хочеться підкреслити нішу в стіні, краще робити це за допомогою використання темнішого тону для бокових стінок. Також враховуй, що кольорова гама цієї зони має гармоніювати з рештою інтер'єру.
  • Візуально розширити простір і збільшити площу кімнати можна за допомогою ніш, в яких задня частина дзеркальна.
  • Для коротких стін (у ширину) найкращим вибором будуть горизонтальні ніші, які візуально витягнуть кімнату. Посилять цей ефект горизонтальні смуги, що йдуть паралельно підлозі та стелі. А якщо хочеться зробити стіни вищими, підійдуть вертикальні ніші. Для посилення ефекту використовуй підсвічування у верхній частині заглибини.

Також читай: «Добре, що в нас такого немає: 10 законів різних країн, які тебе збентежать».