Нові правила: в Україні змінили умови карантину

|

1 хв читання

|

170

Фото: shutterstock

Свіжі вимоги набудуть чинності вже за 6 днів. Для вакцинованих громадян, як і анонсувалося, передбачені привілеї

За повідомленням Міністерства охорони здоров’я України, вже за тиждень країна буде жити відповідно до нових правил карантину. Їхня суворість буде визначатися діючою зоною карантину, а також наявністю або відсутністю COVID-сертифікату.

«Зелені» та «жовті» сертифікати

Українці, які пройшли повний чи неповний курс вакцинації від коронавірусу, перенесли COVID-19 або мають на руках негативний ПЛР-тест (термін його дії — не більше 72 годин), зможуть отримати відповідний ковід-сертифікат. У цифровому форматі ці документи будуть доступні в додатку «Дія».

Кольорові позначки стосовно статусу вакцинації будуть такими:

  • «Жовтий» — зроблено тільки одне щеплення (неповний курс).
  • «Зелений» — підтвердження проходження повного курсу вакцинації від COVID-19.

Послаблення для всіх, хто пройшов вакцинацію від COVID-19

Згідно з рішенням органів державної влади, до власників «жовтих» і «зелених» COVID-сертифікатів не застосовуватимуться нові карантинні обмеження. Крім того, ці документи будуть рятувати від необхідності проходження обов’язкового карантину під час подорожей в інші країни.

Робота освітніх установ

За новими правилами, робота навчальних закладів за переходу до «жовтої» зону карантину буде можливою тільки за умови, що 80% персоналу має «зелені» COVID-сертифікати. За переходу до «червоної» зони ця вимога підвищується до 100%.

Робота торгових, спортивних і розважальних закладів, кафе тощо

Обмеження для «жовтої» карантинної зони: мінімум 80% співробітників і відвідувачів повинні мати на руках COVID-сертифікат (з будь-якої кольоровою позначкою).

Обмеження за переходу до «червоної» зони карантину: всі працівники і відвідувачі повинні мати «зелений» COVID-сертифікат.

Джерело: the-village.com.ua