Нові правила в'їзду в країну: в Україні застосунок «Вдома» буде працювати інакше

|

1 хв читання

|

101

Фото: vokrugsveta.ua

Застосунок буде потрібен тільки протягом перших 72 годин після перетину українського кордону

Міністерство цифрової трансформації змінює принципи, за якими мобільний застосунок «Вдома» відстежує громадян, які прибули з-за кордону. Про це повідомляється на офіційному сайті установи. Тепер програма буде потрібна тільки в перші 72 години, після чого її можна буде видалити або застосунок деактивуватиметься самостійно.

Що змінилося в роботі програми?

Нові правила передбачають, що користувач встановить застосунок, після чого протягом 72 годин зробить ПЛР-тест або експрес-тест на антиген COVID-19, який підтвердить відсутність або наявність захворювання. У першому випадку карантин автоматично скасовується і «Вдома» можна видалити, у другому — слід звернутися до свого сімейного лікаря. Якщо після прильоту або в'їзду до країни не здати тест, то застосунок за 72 години деактивується самостійно, але передасть дані про користувача до правоохоронних органів. Дотримання правил самоізоляції перевірятимуть співробітники поліції в ході вибіркових перевірок. «Дія» ж більше не буде вимагати робити фото чи підтверджувати місце розташування під час перебування на 14-денному карантині.

Зазначені правила стосуються тільки нещеплених громадян (повний курс вакцинації проходити не обов'язково, спрощені правила в'їзду діють і за одного зробленого щеплення від коронавірусу).

Джерело: avianews.com