Нові правила вже чинні: в Україні змінився закон про продаж/купівлю будинків

|

1 хв читання

|

107

Фото: shutterstock

Тепер окремий договір купівлі-продажу укладати не потрібно, але є інші нюанси

З 28 жовтня, за місяць після оприлюднення Верховною Радою України, набув чинності оновлений закон, який прописує правила продажу будь-якого нерухомого майна, крім квартир.

За новими правилами, під час придбання будинку разом з ним покупець отримує права на земельну ділянку, тобто не потрібно укладати окремий договір купівлі-продажу землі. Це стосується як ділянок, що перебувають у постійному користуванні, так і об'єктів, що здаються в оренду. В останньому випадку під час переоформлення прав на ділянку волевиявлення орендодавця не потрібно: достатньо повідомити його, що будівля змінила власника.

Що ще регулює новий закон?

Якщо покупець придбав лише частину нерухомості, то й права він матиме не на всю ділянку. Цей момент має погоджуватися безпосередньо з постійним землекористувачем.

Під час купівлі незавершеного об'єкта будівництва права на ділянку можна оформити лише після того, як об'єкт будівництва буде зареєстрований належним чином.

Якщо попередній власник нерухомості не мав жодних прав на користування земельною ділянкою, на такі випадки в Законі №1174-IX приписів та варіантів дій немає.

Джерело: economics.segodnya.ua