Огляд забудовника «Гефест»: що кажуть інвестори, хто керманич і чи є в компанії підводні камені

|

6 хв читання

|

300

Фото: shutterstock

Разом з KADORR Group, з якою ми вже днями познайомилися, компанія «Гефест» — один з будівельних мастодонтів Одеси. Забудовник працює на ринку давно, споруджує ЖК досить активно, про нього говорять і пишуть. Розповідаємо, хто стоїть біля керма «Гефеста» і якої думки про плоди його діяльності містяни і повноцінні інвестори

З чого, коли і як починалася історія компанії «Гефест»

Історія компанії «Гефест» почалася в 1997 році. Саме тоді в родині будівельних організацій України з'явився новий член. Більше 20 років потому фірма помітно підросла і зміцнилася. Її інтереси охоплюють сектори як житлової, так і комерційної нерухомості (офісні центри, ресторани і т.д.). Є в її портфоліо і об'єкти соціальної інфраструктури на кшталт Грецького парку, Грецької площі (це був перший проєкт «Гефеста»), сквера Героїв-Льотчиків на 5-й станції Великого Фонтану. Для спорудження своїх об'єктів компанія використовує будівельні матеріали і конструкції власного виробництва. Наприклад, «Гефест» виробляє бетон і металоконструкції, випускає алюмінієві вікна і двері, займається декоративними елементами фасаду, імпортує і обробляє мармур.

За даними з офіційного сайту компанії, за 24 роки забудовник здав у експлуатацію понад 20 об'єктів. На сьогодні більше 1500 родин живуть у будинках від «Гефеста».

Забудовник не лише зарекомендував себе в будівельній сфері, а й веде активну соціальну діяльність — зокрема, реконструює парки та інші об'єкти в місті. Але не тільки. В 2017 році компанія «Гефест» стала генеральним спонсором футбольного клубу «Чорноморець». 

Наразі забудовник «Гефест» пропонує житло в таких комплексах:

 • «Аполлон на Карантинній» (всі квартири продані).
 • Апарт-комплекс «Ітака»: в процесі будівництва, вартість — 1,11 млн грн. за об'єкт.
 • Апарт-комплекс «Каліпсо»: мінімальна сума інвестицій — 923 тис. грн.
 • ЖК «Акрополь-1, -2, -3» на Фонтанській дорозі, 25 (Тополевий провулок, 17а): два будинки споруджено, один в процесі будівництва плюс один в проєкті. Тут житло доступне за ціною від 802 тис. грн.
 • ЖК «Мілос»: квартири від 1,54 млн грн., будинок споруджено.
 • ЖК «Посейдон»: ціни на квартири в комплексі починаються з позначки в 642 тис. грн.
 • ЖК «Родос»: від 817 тис. грн. за квартиру.
 • ЖК «Еллада» на вул. Генуезькій, 1/1: від 722 тис. грн. за квартиру.
 • ЖК «Лімнос»: квартири від 1,98 млн грн., будинок споруджено.

Загальна кількість квартир, доступних для купівлі на жовтень 2021-го, — понад 5 тис.

ЖК, що їх компанія «Гефест» вже встигла реалізувати:

 • ЖК «Санторині».
 • ЖК «Крит».
 • ЖК «Міконос».
 • ЖК «Корфу».
 • ЖК «Будинок №1».
 • ЖК «Аполлон».
 • Апарт-комплекс «Атлант».

Фото: gefest.ua

Фото: gefest.ua

Фото: gefest.ua

Фото: gefest.ua

Відгуки про будівельну компанію «Гефест»: що люди кажуть

Про забудовника, як і про будь-яку іншу компанію, говорять різне: одні хвалять її та щиро радіють придбанню нового житла, інші ж докоряють їй за низьку якість будівництва і чисельні порушення. Спочатку про останні. Ім’я «Гефеста» неодноразово траплялося в скандалах, що пов’язані із забудовою зелених зон і схилів Одеси. Одна зі свіжих історій пов'язана з дев`ятиповерховим комплексом «Каліпсо». Як стверджують активісти, будівництво на землі (на схилах фактично біля води), відведеній під ЖК, заборонено за законом. А житловий комплекс «Аполлон» лаяли за те, що він занадто близько притиснувся до території загальноосвітньої школи №16 на вулиці Пироговській. Обурені новим сусідством батьки школярів навіть вийшли на мітинг зі скаргами, що будівельники зруйнували частину пришкільного спортивного майданчика. Крім того, восени 2016-го забудовник «Гефест» став фігурантом справи про знесення старовинного особняка в районі одеської Аркадії — Дачі Фокса. Врятувати будівлю не допомогла навіть протекція з боку ексголови одеської ОДА Михайла Саакашвілі: будинок знесли вночі.

Щодо якості будівельних робіт компанію «Гефест» лають за дахи в нових будинках, що протікають, ліфти, що не працюють або працюють з перебоями, відсутність електро- і водопостачання, відсутність отворів для відведення води на балконах, перепади в стінах по вертикалі (іноді до 4 см), вогкість у паркінгу. Окремий пункт — не надто дбайливе ставлення до звернень клієнтів, які встигли купити нерухомість у ЖК.

Фото: gefest.ua

Фото: gefest.ua

Фото: gefest.ua

Хто заснував компанію «Гефест» і кому вона належить зараз?

«Батько» і діючий президент будівельної компанії «Гефест» — Пантелеймон Васильович Бумбурас. Підтвердженням тому є дані сервісу YouСontrol. Там само можна побачити, що 5% акцій підприємства володіє Олександр Володимирович Проценко, який обіймає посаду директора. Також серед керівництва компанії вказаний Василь Пантелеймонович Бумбурас, син засновника «Гефеста».

Пантелеймон Бумбурас — українець з грецьким корінням, з минулого року володар звання Почесного одесита (почесний знак Одеського міського голови Григорія Маразлі І «За багаторічну працю на благо громади»). Великий бізнесмен живе в країні понад 20 років, фонд його імені здійснює фінансову підтримку навчальних закладів (в першу чергу кафедр грецької мови), а також грецьких спільнот.

FAQ

Яка ціна квадратного метра в будинках від БК «Гефест»?

У тих будинках, що споруджуються зараз, забудовник встановив такі розцінки на квадратні метри:

 • Апарт-комплекс «Ітака» (запланована дата введення в експлуатацію — 1-й квартал 2024-го): від 25 300 грн.
 • ЖК «Еллада» (введення будинків у експлуатацію заплановане на 2022 і 2024 рік): від 22 850 грн.
 • ЖК «Посейдон» (будинки планують здати в 2022 і 2023 рр.): від 22 500 грн.
 • Апарт-комплекс «Каліпсо» (здача об'єкта очікується в 1-му кварталі 2022 року): від 29 800 грн.
 • ЖК «Родос» (останні секції планують ввести в експлуатацію до кінця поточного року): від 23 200 грн.
 • ЖК «Акрополь» (один будинок вже здали, ще два планують ввести в експлуатацію в 2021-му і на початку 2023-го): від 25 300 грн.

Чи можна придбати в розтермінування житло від забудовника «Гефест»?

Така можливість є. Для деяких житлових комплексів максимальний строк розтермінування встановлений в межах 4 років. Перший внесок для купівлі квартири має бути щонайменше 20% від її повної вартості.

Чи є ЖК «Гефеста» в інших містах України?

Будівельні майданчики компанії не обмежуються Південною Пальмірою. «Гефест» реалізував проєкти в Маріуполі, Ялті, Севастополі та Києві.

Також читай про іншого відомого одеського забудовника, компанію KADORR Group. А огляди всіх житлових комплексів України шукай у нашому каталозі новобудов.