Оминати десятою дорогою: 7 ознак житла, купувати яке небезпечно

|

4 хв читання

|

647

Фото: shutterstock

Щоб потім не було боляче й тоскно через невдалу покупку і купу проблем, що навалилися, під час вибору нерухомості варто не лише придивлятися до самого житла, а й тримати у фокусі супутні фактори. Розповідаємо, які моменти можуть вказати на потенційну проблемність об'єкта і те, що його новий власник може постраждати від навмисне прихованих чи просто непомітних з першого погляду «сюрпризів»

Незаконне перепланування

Глобальні переробки протягом ремонту можуть змінити квартиру до невпізнаваності, але! Якщо ці втручання вимагали погодження у відповідних органах, а цього не було зроблено, — рано чи пізно за вчинене доведеться відповідати. Аж до того, що за неузаконене перепланування доведеться сплатити штраф чи навіть повернути стіни до первинного стану, якщо це можливо. Чи потрібні тобі такі проблеми, хоч і відстрочені — вирішуй сам.

Фото: shutterstock

Увага на район

Цей пункт особливо актуальний для алергіків і людей зі слабкими органами дихання. Перед купівлею квартири варто не лише дивитися на стан ремонту, кількість кімнат і зручність планування, а й оцінювати стан самого будинку і кількість магазинів поруч. Коли вивчаєш карту околиць, зверни увагу і на те, чи є поблизу великі транспортні розв'язки, а також діючі промислові підприємства. Навіть якщо житло пропонують за дуже вигідною ціною, така угода може вилитися в проблеми зі здоров'ям. А воно за будь-яких розкладів коштує дорожче. 

Фото: pixabay.com

Велика кількість переходів власності

Ще одна ознака житла, яке краще оминати, — часта зміна власників. Якщо квартира ну дуже подобається, без ретельної перевірки документів юристом не обійтися. Треба визначити, чи немає щодо об'єкта угоди, яка може перекреслити всі наступні договори і призвести до визнання їх недійсними. 

Фото: shutterstock

Право власності за спадком

Якщо поточний власник вступив у право власності за спадком і це сталося менше трьох років тому, варто відмовитися від купівлі такого житла. Причина — ризик появи інших спадкоємців. І тим паче будь насторожі, якщо власник виставив житло на продаж буквально наступного дня після отримання свідоцтва про власність.

Фото: shutterstock

Занадто низька ціна

Прописати в договорі занижену ціну — цілком виправданий крок, коли продавець хоче ухилитися від податків. Але для покупця це ризик залишитися без житла і грошей, якщо згодом ексвласник квартири доб'ється визнання угоди недійсною через суд. У такому разі продавця зобов’яжуть повернути рівно стільки, скільки зазначено в офіційних паперах. Вірити словам ошуканого покупця, звичайно, ніхто не стане.

До речі про ціни, про шахрайські наміри може свідчити і занадто низька вартість об'єкта. Знижка більше 20% від середньої ринкової вартості подібного житла — вагомий привід придивитися, чи не має квартира підводних каменів, об які можна боляче забитися.

Фото: shutterstock

«Вбитий» стан

Дуже поганий ремонт або його повна відсутність — фактор, що дозволяє максимально знизити ціну нерухомості. Але тут слід ретельно зважити всі «за» і «проти». Вартість відновлення житла може виявитися набагато вищою, ніж купівля аналогічного об'єкта зі вже готовим ремонтом чи такого, що потребує меншого втручання. Крім того, за хаосом є ризик не помітити інші мінуси. 

Фото: shutterstock

Недієздатний продавець

Уяви, що ти спокійно купуєш квартиру і радієш вигідному придбанню, поспішаєш обжитися на новому місці. Аж раптом з'являється колишній власник чи його представник з новиною про те, що ексвласник — особа, яка стоїть на обліку в психдиспансері та зовсім не пам'ятає моменту угоди. Як і факту отримання грошей від покупця. Зрештою суд таку угоду розриває, бо продавець є недієздатним. Звернутися зі скаргою опікуни продавця можуть і в день укладення угоди купівлі-продажу. Тому покупцю варто завчасно впевнитися, що продавець не визнаний недієздатним, а якщо він стоїть на обліку, то в день укладення угоди треба добитися його огляду лікарем. Проте навіть цей захід не гарантує 100% безпечність угоди.

Також читай: «Найкраще — дітям: покрокова інструкція, як оформити нерухомість на дитину, і що при цьому важливо знати».