Переходь на темний бік: 10 способів відійти від світлих тонів і не перетворити інтер’єр на драму

|

5 хв читання

|

221

Фото: cdn.profile.ru

Під час вибору палітри для домашнього інтер’єру багато хто відразу вносить насичені темні відтінки до списку табу. І зовсім дарма. Щоб розвіяти оманливі уявлення щодо темних кольорів, наведемо приклади їх вмілого використання і поділимося підказками зі створення стильної та затишної оселі

1

Темний інтер’єр — не обов’язково чорний

Додати глибини дизайну, розставити акценти і пожвавити атмосферу кольором можна по-різному. Насичений скляний зелений або притлумлений відтінок вечірнього лісу, темний шоколад або нічне небо, п’янкий винний, стриманий графіт — ефектних варіантів багато, треба лише не лінуватися їх розгледіти.

Фото: news-intime.ru

Фото: design-homes.ru

Фото: legko.com

2

Темна палітра — універсальний боєць на полі дизайну

Ця кольорова гама товаришує зі світлими відтінками. Наприклад, для бежевих і світлих предметів чудовим тлом стануть чорний і темно-сірий. Якщо ж вийти на територію яскравих кольорів, то в цьому разі на вдалий тандем можна розраховувати за вибору щільних сірих фонів і виразного антрациту.

Фото: wmj.ru

Фото: a-r-s.ru

Фото: vashakuhnya.com

Фото: prosto-remont.com

3

Світлі стіни і темні меблі — виграшний тандем

Класика жанру для інтер’єру — поєднання світлих стін і темних меблів, декоративних елементів і текстилю. Та можна і навпаки: якщо здається, що темні стіни і текстиль мають надто драматичний вигляд і тиснуть, на допомогу прийде світлий.

Фото: severdv.ru

Фото: robdom.ru

Фото: colorance.ru

Фото: dekodiz.ru

4

Гра відтінків — вітається!

Створення ефектного темного інтер’єру — часто історія не про використання одного єдиного відтінку. Наприклад, для стелі бажано використовувати тон трохи світліший за вибраний для стін. Те ж саме стосується і меблів, текстилю, декоративних дрібниць — вони не повинні зливатися зі стінами, підлогою і стелею.

Фото: geometrium.com

Фото: repaireasily.ru

Фото: mebel169.ru

5

Слідкуй за пропорціями

Якщо вирішив розбавити темну палітру теплими світлими нотками, дотримуйся поради: співвідношення кольорів не повинне бути рівним. Оптимальне дозування — на одну частину світлого припадає вдвічі більше темного.

Фото: ldesign.studio

6

Підступний темний

Темні кольори впливають на об’єм приміщення неочевидним чином: велику кімнату за їхньої допомоги можна візуально зробити ще просторішою, а от маленька буде ще більше нагадувати скриню.

Фото: ldesign.studio

Фото: mykaleidoscope.ru

Фото: domnomore.com

Фото: homeinteriors.com.ua

7

Будь-якій темній кімнаті потрібне тепло

Золоте правило для таких інтер’єрів — що більше денного світла, то краще. Чудово, коли кімната може похвалитися панорамним склінням або має пару вікон. Та якщо денного світла не вистачає, варто зайвий раз замислитися, чи варта гра свічок. До речі про свічки. Додати світла можна і завдяки штучному освітленню. З останнім бажано заморочитися, бо однієї люстри точно буде замало. Найкраще рішення — точкові декоративні світильники.

Фото: mykvrt.ru

Фото: manrule.ru

Фото: inrosstroy.ru

Фото: премиум-брусчатка.рф

8

Колір інтер’єру і спосіб життя

Під час вибору кольорової палітри пам’ятай важливий момент: на чорному менше видно забруднення, зате добре помітні найдрібніші подряпини (тому чорна гладенька пофарбована підлога для передпокою — не найкраще рішення, на відміну від, наприклад, зістареного темного каменю). З білим і світлими відтінками ситуація зворотна: на них важко розгледіти пил, проте дуже помітно бруд. Ця зарубка в пам’яті допоможе вибрати вдалий відтінок меблів чи, скажімо, плитки зі стільницею з огляду на використовувані матеріали, призначення приміщення і окремо взятих поверхонь, а також твого способу життя.

Фото: images.ua.prom.st

Фото: belfan.ru

Фото: lh3.googleusercontent.com

Фото: lh3.googleusercontent.com

9

Дзеркалам і дзеркальним поверхням — так

У темних кімнатах вітаються дзеркальні поверхні, що відбивають навколишні деталі та створюють ілюзію більшого простору. Крім того, стильне дзеркало саме по собі може стати акцентом, а темне тло підкреслить його красу.

Фото: pufikhomes.com

Фото: pinimg.com

Фото: stroy-podskazka.ru

10

Важливий нюанс: габарити меблів

Коли відмовляєшся від світлої палітри на користь темних відтінків, ретельно продумай, які меблі гармонійно впишуться в інтер’єр. Бажано, щоб усі великі предмети на кшталт шаф були висотою до стелі. «Карликові» меблі будуть розбивати простір, і об’єм приміщення зменшиться.

Фото: ldesign.studio