Після довгої стагнації у Франції відновився попит на шато

|

1 хв читання

|

269

Фото: Prian

За словами агентів з нерухомості, попит почав зростати ще під час минулорічного першого локдауну і тримається навіть зараз

Фахівці відзначають, що щороку майже півтисячі шато беруть участь в угодах купівлі-продажу. А пропозиція таких об'єктів нерухомості становить близько 1500 одиниць.

Представник компанії Agence Patrice Besse Патріс Бессе, який продає історичну нерухомість, відзначає, що в минулому році його справи пішли вгору і бізнес виріс на 50%, а в поточному — на 100%. Він також говорить, що його клієнтів можна розділити на дві категорії. Перші хочуть шато просто як будинок у селі, інші — для професійної діяльності, наприклад відкривають там готелі, простори для семінарів, культурні центри. Готелі в шато стають популярнішими після протестів у містах, зокрема бунту «жовтих жилетів».

Потенційні покупці шато шукають місця неподалік великих міст, залізничних або автомобільних доріг, аеропортів. Шато у віддалених регіонах почали продавати не лише французам, а й іноземцям, які розглядають придбання як основне місце для життя чи відпочинку.

Ціни починаються від 500 тис. євро за шато в сільській місцевості. Кілька мільйонів євро просять за об'єкти недалеко від великих міст, зокрема Парижа. Ціни поки стабільні.

Джерело: Prian