Податкова амністія стартувала: яку нерухомість вказати в декларації

|

1 хв читання

|

104

Фото: shutterstock

З 1 вересня громадяни України можуть задекларувати доходи, рухоме і нерухоме майно. Процедура добровільна і не потребує підтвердження джерела походження доходів

З сьогоднішнього дня в Україні стартує так звана податкова амністія, протягом якої фізичні особи можуть на одноразовій основі задекларувати активи, що їм належать, зокрема нерухоме майно на території України і за її межами, з подальшою сплатою одноразового збору в державну казну. Процес підвищення податкової культури та стимулювання детінізації доходів триватиме рівно один рік — до 1 вересня 2022 року. Сума компенсацій, як повідомив на пресбрифінгу міністр фінансів Сергій Марченко, складе від 2,5 до 9%.

Згідно з повідомленням пресслужби Північного міжрегіонального управління ДПС з роботи з великими платниками податків, до об'єктів нерухомості, що підлягають декларуванню, відносяться також ті, які:

  • Не введені в експлуатацію, але знаходяться на земельній ділянці, якою декларант володіє одноосібно чи володіє в межах прав спільної власності, довгострокової оренди або забудови.
  • Не перебувають в експлуатації або без зареєстрованого в рамках закону права власності, але майнові права на які належать декларанту на основі права власності.

Нерухомість, яку декларувати не потрібно:

  • Квартира або кілька квартир, чия загальна площа не перевищує 120 м2. Сюди ж відносяться об'єкти незавершеного будівництва.
  • Житловий будинок (або будинки), сумарна площа якого менше 240 м2. Недобудовані об'єкти також йдуть в облік.
  • Комерційні об'єкти в нежитлових будинках, добудованих чи ні, загальною площею до 60 м2.
  • Земельні ділянки, розмір яких знаходиться в межах норми безоплатної передачі, визначеної в ст. 121 Земельного кодексу України.
  • Активи сумарною вартістю менше 400 тисяч гривень, за вирахуванням згаданих вище. Обсяг активів буде визначатися на дату завершення періоду спецдекларування.

Нагадаємо, що ініціатором податкової амністії виступив президент Володимир Зеленський, а пакет законопроєктів про особливий порядок добровільного декларування активів Верховна Рада затвердила 15 червня поточного року. Відповідно до закону, відмова від участі в спецдекларуванні прирівнюється до повідомлення податкової про те, що у власності декларанта немає активів, які підлягають оподаткуванню.

Джерело: news.finance.ua