Правила змінюються: українських забудовників зобов'яжуть будувати за євростандартами

|

1 хв читання

|

87

Фото: shutterstock

Нові вимоги дозволять уніфікувати якість будівельних матеріалів і зробити житло зручнішим, але разом з тим, ймовірно, «підтягнуть» і ціни на квартири

Згідно з новими планами, опублікованими на сайті Міністерства розвитку громад і територій України, будівельним компаніям і девелоперам потрібно буде реалізовувати проєкти відповідно до європейських підходів. Це стосується як безпосередньо будівництва, так і проєктування будівель.

Як вже встигли відзначити експерти, якщо нововведення стануть причиною зростання вартості будівельних матеріалів через поліпшення технологій виробництва і якості продукції, що випускається, то не змусить себе довго чекати і підвищення вартості квадратного метра в новобудовах. Такий самий ефект може дати необхідність більш ретельного і комплексного облаштування території нових ЖК. Зокрема, це стосується проєктування зон озеленення, спортивних і дитячих майданчиків, велодоріжок, зон для вигулу домашніх тварин тощо. Тоді вартість «квадрата» в економ-комплексах може впритул наблизитися до ціни житла в новобудовах комфорт-класу. За словами експерта в сфері нерухомості Олени Берещак, за такої конкуренції перемога найімовірніше дістанеться комфорт-класу. Економжитло, частка якого на ринку за останні два роки вже зменшилася на 15%, буде втрачати інтерес інвесторів, доки не зникне повністю.

За словами голови Асоціації фахівців з нерухомості України Юрія Піти, наразі проєкт техзавдання підлягає обговоренню, тому про будь-які серйозні зміни на ринку говорити зарано. Разом з тим президент АСНУ підкреслив, що удосконалення діючих державних будівельних норм — це необхідний процес, якого потребує сучасний будівельний ринок.

Джерело: ubr.ua