Що є, що буде: експерти відзначили зростання цін на будинки і поділилися прогнозами до початку 2022 року

|

1 хв читання

|

75

Фото: pix-feed.com

За прогнозами експертів, цінова стабільність має всі шанси продовжитися до квітня 2022

За останні три місяці приватні будинки в Україні, розташовані поблизу п'яти найбільших мегаполісів країни (Київ, Львів, Одеса, Харків і Дніпро), додали у вартості приблизно 3–5%, повідомляє UBR.ua з посиланням на керівника Асоціації фахівців з нерухомості Юрія Піти. Як зазначив експерт, найближчим часом значних цінових стрибків очікувати не варто, адже купівельний попит на цей вид нерухомості реалізований майже на 90%.

За припущеннями ріелторів, до кінця поточного року, а то й до весни вартість будинків буде триматися приблизно на одному рівні. Коливання цін якщо й будуть, то в межах не більше 1,5% від поточних показників.

Які поточні ціни на ринку будинків?

Станом на жовтень середня вартість квадратного метра в сегменті приватних будинків у передмісті Києва становить близько 1 – 1,5 тис. доларів. Якщо перевести приціл на інші великі міста країни, ця цифра буде нижче приблизно на 20%. Разом з тим наголошується, що за останні місяці найбільше подорожчали будинки площею до 150 м2, розташовані в 20-кілометровій смузі від кордонів Києва та інших українських мегаполісів. Решта об'єктів через меншу популярність у покупців додала в ціні не більше 3%.

Джерело: ubr.ua