Щось тут не так: 4 житлових комплекси Києва, що будуються з порушеннями

|

5 хв читання

|

374

Фото: bild.ua

Купити квартиру — це не по багет чи пакет молока до магазину збігати, та ти це й сам чудово розумієш. Ставки високі, тому й ризики доводиться зважувати дуже ретельно. З огляду на це та з опорою на скарги покупців і явні порушення ділимося списком проєктів з небездоганною репутацією

ЖК на Совських ставках

У Києві вистачає локацій, де активісти намагаються захистити залишки живої природи від бетонної забудови. Одна з таких — Совські ставки, що їх включили до складу столиці в 1923 році та де раніше спокійно розводили рибу. Саме тут завмерли «скелети» будинків ЖК на Совських ставках, до будівництва яких причетні ТОВ «Кийжитло», ТОВ «Глобал Трейд» і ТОВ «Сіті-Девелопмент».

Місце для комплексу вибрали впритул до паркової зони на річці Совці, між проспектом Валерія Лобановського (Червонозоряним) і вулицею Монтажників. Чотири секції заввишки від 25 до 28 поверхів і понад 900 квартир — таким за проєктом мав бути новий ЖК економкласу, будівництво якого почалося в 2013-му. До фінішу проєкт не дійшов, бо на його шляху стала низка нездоланних «але».

Наразі незавершений об’єкт під назвою «ЖК “Совські ставки”» фігурує в кількох кримінальних справах і перебуває під арештом і забороною на розпоряджання, користування і ведення будь-якої діяльності. Новобудова пов’язана з низкою серйозних порушень, серед яких самочинне будівництво з незаконним захопленням земельних ділянок. А ще — махінації з категорією складності об’єкта (про те, що це таке і як використовується шахраями, читай тут). За документами комплекс віднесено забудовником до ІІІ групи замість IV чи V, яким відповідає і для яких потрібно проведення додаткових дозвільно-погоджувальних процедур. Тут же варто зазначити, що майданчик розташований на складній геодезичній ділянці, з ризиком затоплення і зсувних процесів. Це накладає на ЖК, все та всіх, які знаходяться поруч з ним, ризик обвалення. Причому виправданий, адже в квітні 2013 року мав місце прецедент, коли на Кіровоградській, 70 стався обвал поряд з будівельним котлованом. Згідно з правилами, перед закладанням фундаменту багатоповерхівок забудовник мав зміцнити схил, проте не зробив цього, що й призвело до НВ.

Фото: bild.ua

ЖК «Софія» від Мартинова

Цей житловий комплекс успішно будується не перший рік, будинки його не «мерзнуть», як у випадку з ЖК «Совські ставки», і дозвільні документи в замовника на руках, проте інвестори мають чимало нарікань. Розповідаємо, чим найчастіше занепокоєні люди, які зупинили вибір на «Софії».

Якщо обрав житло в «Софія Сіті», будь готовий зустрічати і проводжати літаки, оскільки новобудови розташовані точнісінько під їхньою глісадою. Тих, хто має тонку душевну організацію і чутливий слух або не готовий спати зі щільно зачиненим вікном, цей варіант навряд чи влаштує. Якщо ти серед таких, краще пошукай спокійніше місце для життя.

Крім того, мешканці «Софії» від Мартинова скаржаться на перебої в постачанні електроенергії та води, а також неповороткий ЖЕК, дій від якого іноді доводиться чекати не один місяць. Ще в переліку гнівних відгуків: пліснява на північних стінах будинків, споруджених у формі літери «Г», якої неможливо позбутися навіть влітку, і погана звукоізоляція, що дозволяє бути в курсі особистого життя сусідів.

Нагадаємо, що забудовник пропонує житло в ЖК «Софія Сіті» за ціною від 24 000 грн. за «квадрат». З таким розрахунком однокімнатна квартира в будинку від Мартинова коштуватиме щонайменше 1,5 млн грн., двокімнатна — від 1,8 млн грн., а трикімнатна — від 2,22 млн грн.

Фото: sofiacity.com.ua

Rich House

Спорудженням житлового комплексу бізнес-класу в Голосіївському районі займається ТОВ «Юстіс Груп» (також за документами в якості замовника будівництва проходить ТОВ «999»). Точніше, займалася, тому що спорудження п’ятиповерхового будинку на три секції заморожене. В 2019 році правоохоронні органи встановили, що будівництво елітної багатоповерхівки на Саперній Слобідці поруч з Лисою горою ведеться незаконно. На забудовника відкрили кримінальну справу, ще й за двома статтями.

Серед користувачів тематичних форумів забудовник Rich House отримав погану славу. Його звинувачують у шахрайстві, причому не лише на території України. Є навіть дані, що будівництво «Річа» фінансувалося за рахунок вкладень інвесторів ЖК «Шевченківський квартал». Останній, до речі, теж фігурував у справах Генпрокуратури. Якщо ж переходити від слів до фактів, то судові розгляди торкнулися ТОВ «Юстіс Груп» через самочинне спорудження будинку з квартирами на продаж (земельні ділянки мають інше цільове призначення: спорудження сімейного будинку квартирного типу з підземним паркінгом і вбудованими приміщеннями), а також перевищення висотності будівлі, зазначеної в будівельній декларації. Згідно з документами, за адресою вул. Столєтова, 50 – 50а мав розташовуватися житловий будинок заввишки 4 поверхи, але аж ніяк не трисекційний житловий комплекс із десятками квартир.

За підсумками низки перевірок і судових розглядів доля Rich House виявилася сумною: будівництво заморозили.

Фото: bild.ua

«НебоSky» («Перлина Троєщини»)

Незважаючи на таку позитивну назву, життя інвесторів «НебоSky» безхмарним не назвеш. ЖК все ще не перетнув фінішну пряму, а вже встиг змінити ім’я та взяти участь у гучних скандалах. Початок будівництва «Перлини Троєщини» (саме так раніше звався комплекс) припав на другий квартал 2011 року, про що зазначено на сайті Асоціації допомоги постраждалим інвесторам. Замовником будівництва виступило ТОВ «Континентбуд», а девелопером — ТОВ «УК Сіті Груп», керівником якого є сумнозвісний Анатолій Войцеховський. Нагадаємо, що в Києві є більше 40 проблемних об’єктів, якими займався цей забудовник. Одним з таких став «Перлина Троєщини», який завбачливо перейменували, коли стало відомо про нецільове використання ділянки і незаконне будівництво. Проте уникнути скандалу не вдалося і комплекс це не врятувало.

Влітку 2015 року Анатолій Войцеховський отримав підозру за фактом самозахоплення земельної ділянки, на нього завели справу і арештували. А разом з тим наклали арешт на «НебоSky». За підсумками невеселих перипетій квартири інвесторів, які встигли заселитися до секцій 1–3, залишилися без постійного електропостачання. Крім того, в будинку працюють не всі ліфти, немає димоходу і заземлення. Будівництво інших секцій взагалі зупинилося.

Станом на сьогодні з документами на землю вдалося навести лад — у листопаді 2018-го Київрада узаконила «НебоSky» і надала земельну ділянку на Закревського, 42а в оренду на 5 років ЖБК «Наша перлина». Останній створили мешканці комплексу для вирішення поточних проблем і добудови будинків, передбачених проєктом. Справа залишилася за пошуком забудовника, який завершить розпочате.

Фото: domik.ua

Придивляєшся до квартири в новому комплексі? Докладну інформацію про ЖК Києва і України, що будуються, шукай у нашому розділі «Новобудови».