Стрес-тест НБУ: які банки отримали низьку оцінку стійкості

|

1 хв читання

|

55

Фото: minfin.com.ua

У 2021 році в стрес-тесті брали участь 30 банків, на які припадає понад 90% активів системи

Національний банк України завершив випробування стійкості банків, що працюють на території країни. Регулятор залишився задоволений результатами поточного стрес-тестування незалежними аудиторами, проте повністю результати пообіцяв оприлюднити тільки до кінця поточного року. Тим часом портал «Мінфін» вирішив вирахувати, які з банків провалили оцінювання.

Як проводилося оцінювання і хто в зоні ризику?

Щорічна перевірка банків проводиться в Україні з 2018 року і містить два компоненти: оцінювання активів і стрес-тестування, яке проводиться точково. Останнє відіграється за двома сценаріями, сприятливим і несприятливим, і за ним же оцінюється достатність капіталу банку для кожного з варіантів розвитку подій. За достатність капіталу, в свою чергу, відповідають два показники:

  • Н2 — норматив адекватності регулятивного капіталу. Цей показник має бути не менше 10%.
  • Н3 — норматив адекватності основного капіталу. Його мінімальна планка — 7%.

У поточному році в стрес-тесті брали участь близько трьох десятків фінансових установ. Учасників відбирали за розміром активів, обсягами депозитів і кредитів, залучених/виданих домогосподарствам. У результаті сортування до списку досліджуваних потрапили як великі гравці ринку, так і відносно дрібні його учасники. За підрахунками «Мінфіну», щодо нормативу Н2 наразі найгірше справи йдуть у харківського «Мегабанку», «А-Банку» і банку «Форвард». Що стосується нормативу Н3, то він зараз кульгає в «Універсал Банку» (на базі якого працює віртуальний monobank), «Мегабанку» і «А-Банку».

Джерело: minfin.com.ua