ТОП-5 крутих фільмів про історію створення великих компаній, засновані на реальних подіях

|

3 хв читання

|

357

Фото: obzorkino.tv

Стів Джобс, Марк Цукерберг, Раймонд Альберт Крок, Карл Бенц, Оле Кірк Крістіансен — всіх цих людей об’єднує слава. Та який шлях подолали батьки всесвітньо відомих компаній? З чого починали, чи справді все було легко і райдужно? Пропонуємо добірку фільмів на цю тему. Впевнені, історії тебе вразять і змусять поглянути на деякі речі в житті зовсім по-іншому

1

Засновник (The Founder)

Фільм розповідає історію життя Рея Крока, людини, яка створила найвідомішу в світі мережу ресторанів швидкого харчування — McDonald`s.

Після перегляду ти ще раз переконаєшся: не важливо, скільки тобі років, де ти живеш і який в тебе соціальний статус. Важлива ідея і бажання реалізувати задумане.  

Життя головного героя видалося строкатим і нелегким: Раймонд (Рей) Альберт Крок встиг попрацювати джазовим музикантом і агентом з продажу нерухомості, а в свої 52 — продає міксери для коктейлів і паперові стаканчики підприємствам громадського харчування. На цій роботі чоловік знайомиться з двома братами — Маком і Діком Макдональдсами, які мають невеликий ресторан у провінційному каліфорнійському містечку. Коли вони показали свій заклад з середини, Крок запропонував братам відкрити цілу мережу ресторанів по всій Америці та продавати франшизу. Але Макдональдси не можуть зважитися на такий крок, тому Рей Крок вирішує діяти самостійно.

2

Джобс: Імперія спокуси (Jobs, стилізовано як jOBS)

Фільм зосереджується на перетворенні Стіва Джобса з норовливого хіпі на співзасновника компанії Apple.

Сценарій детально викладає біографію Джобса: від навчання в коледжі до посади президента відомої комп'ютерної корпорації, від перших угод на півсотні доларів до мільярдних статків, від дружніх посиденьок у батьківському гаражі до самотності в своєму ультрасучасному офісі.  

3

Соціальна мережа (The Social Network)

Фільм розповідає про створення і розвиток соціальної мережі Facebook. Головний герой — Марк Цукерберг — не був надто задоволений своїм життям, але завдяки неординарному мисленню і здібностям у сфері IT зміг самореалізуватися.  

Іншими героями стрічки є бізнес-партнер і колишній друг Цукерберга Едуардо Саверін, який спонсорував перші кроки соціальної мережі, та брати-близнюки Уінклвосс, які підкинули Марку ідею створення подібного сайту і найняли його для цієї роботи.

Крім грошей і технологій у картині багато особистого: кохання, мрії, дружба і зрада.

4

Карл і Берта (Carl & Bertha)

Фільм про мрію і надію заснований на реальних подіях із життя Карла і Берти Бенц. Молодий винахідник Карл Бенц мріє створити візок, для якого коні будуть не потрібні. Ніхто не вірить в його ідею, крім Берти Рінгер. Дівчина не боїться уявляти нове майбутнє і допомагає коханому долати всі перешкоди.  

Сюжет фільму доводить, що за кожним успішним чоловіком стоїть кохана жінка.  

5

Як з’явилося «Лего»?

Мультфільм буде цікавим як для дітей, так і для дорослих. Він розповідає історію створення «Лего» — про нелегкий шлях Оле Кірка Крістіансена, який, коли збіднів, втратив дружину і залишився один з чотирма синами, не опустив руки, а почав виготовляти іграшки. Попри всі перешкоди, відмови і невиправдані очікування чоловік досяг успіху в своїй справі. Відповідальність перед своїми дітьми і колегами мотивувала Оле не залишати розпочате і йти вперед до мрії. 

Любиш дивитися вартісні фільми, але витрачаєш багато часу, щоб знайти щось цікавеньке? Переходь на наші добірки «ТОП-5 іноземних фільмів, які знімали в Україні», «Київ у кадрі: ТОП-6 іноземних фільмів, які знімали в українській столиці» та «ТОП-7 фільмів про переїзд і про те, як це змінює життя».