Ціни на нерухомість зростають через нові тарифи «Укрзалізниці»

|

1 хв читання

|

90

Фото: igate.com.ua

«Укрзалізниця» хоче збільшити тарифи на вантажні перевезення, що, в свою чергу, вплине на вартість нерухомості. Експерти вважають, що тенденція зачепить не тільки сферу будівництва

Голова Всеукраїнського союзу фахівців з нерухомості Олександр Руданов пояснює, що забудовники скоро не зможуть спрогнозувати вартість метражу до кінця будівництва. За його словами, за перші 6 місяців цього року собівартість будівництва в середньому вже зросла на 13% і це лише початок. Те, що «Укрзалізниця» хоче додатково заробити 12 млн грн. на вантажних перевезеннях, вплине на всі напрями економіки. Першими удар відчують ринки будівництва та нерухомості, стверджує експерт.

Після того як «Укрзалізниця» оголосила про нові тарифи, виробники цементу заявили про збільшення собівартості матеріалу і зростання ціни на нього як на продукт. Відсоток коливається від 5 до 8. Виробники енергетики теж говорять про збільшення цін у своїй галузі.

Олександр Руданов стверджує, якщо не зупинити зростання цін на будматеріали та енергоносії, в Україні знову з’являться довгобуди. Добудовувати їх буде просто невигідно. Житло, в свою чергу, подорожчає не тільки в купівлі, а й в оренді.

Джерело: видання «Сегодня».