В очікуванні реновації: коли і де в першу чергу будуть модернізовані старі будинки в Києві

|

1 хв читання

|

127

Фото: ua.news

Щоб визначити точну кількість будинків, які підпадають під категорію «застаріле житло», і встановити черговість їхньої реконструкції, потрібне ретельне технічне обстеження кожної старої панельки. Такий моніторинг у столиці лише створюється

Перші проєкти, реалізовані в межах програми реконструкції застарілого житла, можуть з'явитися в Україні вже за три-чотири роки, проте масової реновації повинна передувати ґрунтовна підготовка. Однією з вагомих перешкод, що стоять на шляху відродження застарілого житла, є відсутність чіткого визначення в чинному законі, хто повинен виступати замовником. Новий законопроєкт перекладає цю роль на виконавчі органи сільських, селищних і міських рад, пише Finance.ua.

Сьогодні у фонді застарілого житла столиці значиться 191 будинок, модернізація та капітальний ремонт яких могли б продовжити термін їхньої служби на 40 – 50 років. Велика частина будівель, що потрапили до списку старого житла (ступінь зношення — не менше 60%), розташована в Голосіївському районі — це 23% від загальної кількості багатоквартирних будинків, які потребують реновації. Розподіл по інших районах наступний:

  • Шевченківський — 20,4%.
  • Святошинський — 16%.
  • Солом'янський — 15%.
  • Подільський — 10%.

Що стосується будинків, які відносяться до аварійного фонду (зношування становить від 81%), то такі переважно розташовані в Шевченківському районі. На його частку припадає 83% таких будівель. Всього в списку аварійних 23 житлових будинки, загальна площа яких становить 12,1 тисячі квадратних метрів.

Джерело: news.finance.ua